Mátový čaj má obrovské účinky na zdraví a dokáže nahradit kdejaký prášek. Navíc je máta velmi aromatická, a tak je takový čajík i chuťově velmi dobrý. Můžete ho dát i dětem, přidat med a citron a uvidíte, že nebudou chtít pít nic jiného. Jdeme se tedy podívat na účinky mátového čaje, který vám dokáže zlepšit život.

Přečtěte si také: Zázrak jménem voda: 10 faktů i mýtů

Mátový čaj a jeho 6 účinků na zdraví

mátový čajFoto: pixabay

1. Pomůže s bolestí hlavy

Pokud trpíte na migrény a ibalgin je váš nejlepší kamarád, je čas se rozloučit s léky. Máta v sobě obsahuje látky, které pomáhají právě při bolestech hlavy. Pijte alespoň 4 velké šálky denně a uvidíte, že to skutečně zabírá.

2. Dokáže zklidnit žaludek

Bolí vás žaludek a nevíte, co sníst, abyste netrpěli bolestmi? Mátový čaj dokáže žaludek nádherně zklidnit a přimět ho k tomu, aby v sobě udržel nějaké jídlo. Pokud zvracíte, i v tom vám čaj pomůže, zvracení totiž zabraňuje. Jestli se tak u vás nestalo, zkuste ještě ledovou vodu, která také staví zvracení. Tento trik se používá dlouho i u malých dětí.

3. Udrží vás v klidu a v pohodě

Pomáhá také na stres a nervozitu. Čeká vás zkouška neb náročná prezentace? Udělejte si litry mátového čaje a popíjejte, klidně si ho udělejte i do lahve a vezměte sebou. Tréma bude poloviční a váš výsledek lepší!

Přečtěte si také: Máte suchou pleť? Tady je 5 tipů jak se jí zbavit

4. Pomáhá při nachlazení

Čaj z máty využijeme hlavně v období rýmy a kašle, to znamená hlavně na podzim a v zimě. Teplé nápoje obecně pomáhají na bolest v krku, ale pokud tam budou listy máty, dostanete se z toho rychleji. Dobrým pomocníkem vám budou i čaje Basilur.

5. Zabraňuje nadýmání

Trápí vás nafouknuté břicho a časté nadýmání? Pravidelné pití mátového čaje vám pomůže i s tímto problémem. Nečekejte ale výsledky hned. Po týdnu začnete pociťovat první účinky a zlepšení.

6. Pomáhá při střevních potížích

Říká se, že na střevní problémy pomáhá černý čaj a to je pravda, ale zkuste i mátový! No schválně to vyzkoušejte, až vám nebude dobře, bude vás bolet břicho a budete trpět průjmy nebo zácpou. Máta si s tím poradí.

Jak udělat takový mátový čaj?

Jednoduše si natrhejte dostatečné množství mátových lístků a vhoďte je do šálku nebo do konvice. Zalijte vařící vodou a nechte louhovat, listy můžete později vyndat nebo je tam nechat a pít takto. Lze dochutit medem a citronem nebo můžete přidat ještě nějaké bylinky a udělat si tak silný bylinný čaj. Pozor, ale nelze kombinovat se vším. My doporučujeme meduňku, která je mátě podobná a příchutě obou bylin se hezky doplňují.

Pijte mátový čaj pravidelně a těšte se z lepšího zdraví! Vysaďte léky a vsaďte na mátu. Je výborná, krásně voní a hlavně opravdu pomáhá na různé problémy. Vyzkoušejte sami!

Přečtěte si také: Chcete zkusit nízkosacharidovou dietu? Tady je jídelníček