Podzim je už za dveřmi a s ním známá podzimní únava, která dokáže potrápit a není tak jednoduché se jí zbavit. Dobrá zpráva ale je, že se dá zmírnit a můžete s ní účinně bojovat pomocí našich tipů a rad. Doporučujeme zkusit všechny a být trpělivý, chce to zkoušet několik týdnů než to zabere! Tak jdeme na to.

Přečtěte si také:5 znaků jak se projevuje postcovidový syndrom u dětí

Podzimní únava trápí každého druhého: 5 tipů, jak s ní zatočit

podzimní únavaFoto: pixabay

Přečtěte si také:Bolest hlavy při menstruaci trápí každou pátou ženu, jak se jí zbavit?

1. Dávejte si pravidelné šlofíky a odpočívejte a podzimní únava bude fuč

Trochu zvolněte a relaxujte, když můžete. Klidně si na dvacet minut přes den dáchněte, hodně to pomůže. Prostě tělu dopřejte dostatečný odpočinek, choďte spát brzy a dbejte na kvalitní spánek v noci. Větrejte a odstraňte všechno modré světlo.

2. Hodně vody

Tohle je už ohraná písnička, ale je třeba to neustále připomínat. Pijte hodně čisté vody, neslazených minerálek a bylinných čajů. Můžete zkusit Matchu pro doplnění energie.

3. Vyvážená strava

Fastfoody vám moc nepomohou mít dostatek energie. Zaměřte se na dostatek bílkovin, ovoce, zeleniny a na pravidelný přísun jídla.

4. Pohyb

I když jste unavení a myslíte si, že vám pohyb jen uškodí, opak je pravdou. Nemusíte dřít hodinu v posilovně nebo běhat deset kilometrů, ale najdete si to, co vás bude bavit. Stačí procházka, jóga nebo tanec.

5. Sauna

Saunování je neuvěřitelně zdravá věc, která pomáhá na únavu, ale také na nachlazení, pokud vás trápí. Choďte do sauny alespoň 2x týdně, zrelaxujte se u toho a vypijte hodně vody.

Přepadla vás podzimní únava? Tak teď už víte, jak s ní zaručeně zatočit. Neváhejte naše tipy aplikovat na celou vaši rodinu.

Přečtěte si také:6 tipů co dělat při nedostatku energie