Celulitida neboli pomerančová kůže je problémem všech žen i dívek – mladých, starých, hubených, i těch s nadváhou. Je to nespravedlivé, protože muži se s takovými problémy nepotýkají, ale musíme se s tím vypořádat. Povíme vám, jak taková celulitida vzniká a proč, co dělat, abychom se jí efektivně zbavili a čemu se naopak vyhnout. My ženy s ní bojujeme celý život a existují věci, které nám pomohou se jí skutečně zbavit, ne sice úplně, ale co nejvíce ji zredukovat.Celulitida – jak se jí zbavit?

celulitida
Foto: pexels

Proč vzniká celulitida?

Pomerančová kůže, která se projevuje nevzhlednými ďolíky, vzniká v důsledku špatné stravy, nezdravého životního stylu, nadváhy, stresu, hormonální nerovnováhy a velkou roli také hraje genetika. Odpadní látky se spojují s tukem a to má dopad na lymfatický systém. Krev správně neprotéká a tvoří se hrbolky – celulitida!

Nejlepší je jí předcházet, říká se totiž, že prevence je lepší než léčba. Snažte se vyhýbat stresu, zdravě jezte, hýbejte se, nekuřte a omezte alkohol.

Jak se jí zbavit alespoň částečně?

Vyzkoušejte co nejvíce tipů a dosáhnete hladké pokožky!

  • Jezte zdravě – nezdravé jídlo prospívá celulitidě a tak byste se měli stravovat co nejlépe. Vaše strava by měla být pestrá, vyvážená a plná vitamínů a minerálů. Nezapomeňte na dostatek ovoce a zeleniny, ale nevynechávejte ani luštěniny a kvalitní tuky.
  • Pijte hodně vody – vyřaďte slazené nápoje a začněte pít hodně čisté neperlivé vody, doplňte ji zeleným čajem a vyzkoušejte i speciální bylinný čaj proti celulitidě.
  • Dělejte si masáž – trápí vás celulitida na stehnech nebo na zadečku? Až budete ve sprše, sprchujte místa studeno vodou a k masáži použijte dobrý peeling a masážní pomůcku.
  • Péči doplňte o kvalitní produkty – tento tělový a masážní olej je opravdu účinný.
  • Vsaďte na pohyb – běhejte, choďte, posilujte, tančete, zkrátka se hodně hýbejte a cvičte zejména ty partie, se kterými máte problém.

Tip: Zkusit můžete také bylinky. Přípavky Kneipp® na odvodnění obsahují hořčík a biotin pro udržení rovnováhy vody v těle. Pro podporu ledvin pak obsahují petržel, kopřivu a jalovec. Pomohou vám vyloučit přebytečnou vodu z těla a zároveň podpoří přirozenou funkci ledvin.

Chcete si počíst odbornější informace o celulitidě a o jejím vzniku? Doporučujeme tuto publikaci.

Celulitida je zrádná, ale dá se proti ní bojovat. Nikdy se jí nezbavíte úplně, ale můžete ji zredukovat na minimum.

Přečtěte si další tipy, jak se zbavit celulitidy.