Celulitida neboli pomerančová kůže je problémem všech žen i dívek – mladých, starých, hubených, i těch s nadváhou. Je to nespravedlivé, protože muži se s takovými problémy nepotýkají, ale musíme se s tím vypořádat. Povíme vám, jak taková celulitida vzniká a proč, co dělat, abychom se jí efektivně zbavili a čemu se naopak vyhnout. My ženy s ní bojujeme celý život a existují věci, které nám pomohou se jí skutečně zbavit, ne sice úplně, ale co nejvíce ji zredukovat.

Celulitidy se nezbavíte nikdy úplně, ale rozhodně se dá hodně stáhnout a to až tak, že v plavkách nebude skoro vůbec vidět! Vyzkoušejte to.Celulitida – jak se jí zbavit?

celulitida
Foto: pexels

Proč vzniká celulitida?

Pomerančová kůže, která se projevuje nevzhlednými ďolíky, vzniká v důsledku špatné stravy, nezdravého životního stylu, nadváhy, stresu, hormonální nerovnováhy a velkou roli také hraje genetika. Odpadní látky se spojují s tukem a to má dopad na lymfatický systém. Krev správně neprotéká a tvoří se hrbolky – celulitida!

Nejlepší je jí předcházet, říká se totiž, že prevence je lepší než léčba. Snažte se vyhýbat stresu, zdravě jezte, hýbejte se, nekuřte a omezte alkohol.

Jak se jí zbavit alespoň částečně?

Vyzkoušejte co nejvíce tipů a dosáhnete hladké pokožky!

  • Jezte zdravě – nezdravé jídlo prospívá celulitidě a tak byste se měli stravovat co nejlépe. Vaše strava by měla být pestrá, vyvážená a plná vitamínů a minerálů. Nezapomeňte na dostatek ovoce a zeleniny, ale nevynechávejte ani luštěniny a kvalitní tuky.
  • Pijte hodně vody – vyřaďte slazené nápoje a začněte pít hodně čisté neperlivé vody, doplňte ji zeleným čajem a vyzkoušejte i speciální bylinný čaj proti celulitidě.
  • Dělejte si masáž – trápí vás celulitida na stehnech nebo na zadečku? Až budete ve sprše, sprchujte místa studeno vodou a k masáži použijte dobrý peeling a masážní pomůcku.
  • Péči doplňte o kvalitní produkty – tento tělový a masážní olej je opravdu účinný.
  • Vsaďte na pohyb – běhejte, choďte, posilujte, tančete, zkrátka se hodně hýbejte a cvičte zejména ty partie, se kterými máte problém.

Tip: Zkusit můžete také bylinky. Přípavky Kneipp® na odvodnění obsahují hořčík a biotin pro udržení rovnováhy vody v těle. Pro podporu ledvin pak obsahují petržel, kopřivu a jalovec. Pomohou vám vyloučit přebytečnou vodu z těla a zároveň podpoří přirozenou funkci ledvin.

Chcete si počíst odbornější informace o celulitidě a o jejím vzniku? Doporučujeme tuto publikaci.

Celulitida je zrádná, ale dá se proti ní bojovat. Nikdy se jí nezbavíte úplně, ale můžete ji zredukovat na minimum. Vyzkoušejte co nejvíce tipů a dosáhněte hladké kůže.

Přečtěte si další tipy, jak se zbavit celulitidy.