Dokonalá pleť je cílem snad všech žen. Každá zkoušíme různé tipy a triky, abychom krásné pleti dosáhli. Na světě je spousta různých rad, které se nám snaží pomoci, často jsou rozděleny podle typů pleti (suchá, mastná, smíšená atd.), ale slyšeli jste někdy rozdělení podle zemí? Ano, i takové rady existují. Každá země má své vlastní know-how a my vám je nyní ukážeme. Můžete se poté inspirovat a pokud je dokonalá pleť vaším cílem, doporučujeme zkusit jich co nejvíce, klidně kombinujte. A uvidíte, co vám sedí nejvíce. Možná v sobě objevíte skrytou národnost.Dokonalá pleť podle různých zemí

dokonalá pleť
Foto: pixabay

Francie

Francouzsky doporučují přejíždět kostkou ledu po čistém, odmalovaném obličeji. Zlepšíte cirkulaci krve a vaše pleť bude vypadat mnohem zdravěji a bude lesklejší. Pokud trpíte na červené skrvny na obličeji, postačí vám obyčejný citron, jehož šťáva tyto fleky dokáže eliminovat.

Chile

Chilské ženy věří v zázračnou masku z červených hroznů. Smíchejte hrozny a 2 lžíce mouky – vaše pleť bude zářivá a zdravá.

Švédsko

Švédky milují saunu, která pomáhá vyplavit z těla odpadní látky a zbavit pleť všech škodlivin. Zároveň doporučují stravovat se zdravě, mít ve svém jídelníčku ryby a také potraviny bohaté na antioxidanty (například borůvky).

Japonsko

Japonky sázejí na rýžovou vodu. Uvařenou rýži rozmixujete v mixéru, přidáte vodu a následně touto směsí potíráte obličej. Pleť bude krásně hydratovaná. Japonsko doporučuje i dlouhou a výživnou obličejovou masáž, která je skvělá ke kompletnímu prokrvení.

Brazílie

Podle Brazílie pijte opravdu hodně mrkvové šťávy, která obsahuje betakaroten, což je látka, která je důležitá pro kůži a měla by příznivě působit na akné.Španělsko

Trápí vás kruhy pod očima? Zkuste rady ze Španělska. Rozpulte bramboru a potírejte si jím kruhy pod očima. Mělo by to výrazně pomoci. Stejně tak budou fungovat použité sáčky od čaje.

Korea

Korea doporučuje oleje pro vyživení a hydrataci pokožky – kokosový, olivový nebo arganový. Dokonalá pleť bude vaše, pokud budete používat krémy s přídavkem šnečího slizu. Obsahuje totiž kolagen a elastin.

Izrael

Izraelské ženy s oblibou používají obličejový scrub – ale pozor, ne ten cukerný, ale ten, který obsahuje sůl. Takový si můžete dokonce vyrobit i doma. Rovnou ho můžete použít i na celé tělo.

Čína

Číňané vidí zázrak v čaji. Pijte čaj, koupejte se v něm, polívejte si jím vlasy i pokožku. Ale pozor! Neslaďte!

Indie

Vytvořte si indickou masku – citron a med. Tuto masku naneste na obličej, nechte působit alespoň 10 minut a smyjte. Měla by pomoci eliminovat černé tečky.Řecko

Řecko je známé pro kvalitní olivový olej. Používají ho tedy nejen k jídlu, ale i na pleť. Kůže je po něm hladší a zdravější.

Dokonalá pleť pomocí těchto rad? Vyzkoušejte a dejte nám vědět, jak fungovaly. Co sedí vám?

Používejte kokosový olej na pleť, umí zázraky!

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.