Znáte rýmovník? Je to rostlina, kterou můžete pěstovat doma. Vypadá hezky, takže může sloužit jako dekorace, ale zároveň ho můžete využít i jako zdravotní pomůcku. Rýmovník nemá totiž pro nic za nic takový název. Je to velmi léčivá rostlina, jejíž lístky můžete využít v případě, že máte rýmu, kašel, zkrátka vám není dobře, něco na vás leze a chcete něco přírodního. Můžete si udělat čaj, odvar nebo právě sirup. Rýmovníkový sirup má hned několik výhod. Vydrží dlouho a budete ho tak mít připravený a po ruce pokaždé, když budete cítit, že se nejste ve své kůži. Rýmovníkový sirup můžete užívat po lžičkách, zalít vodou jako šťávu nebo přidat do oblíbeného čaje, nejlépe nějakého bylinného.

Přečtěte si také:13 tipů jak rychle porazit nachlazeníRecept na zdravý rýmovníkový sirup, který vás dostane z každé nemoci

rýmovníkový sirupFoto: pixabay

Přečtěte si také: 5 znaků jak se projevuje postcovidový syndrom u dětí

Ingredience

Cca 30 lístků rýmovníku
2 bio citrony nebo oloupané obyčejné citrony
2 pomeranče
1,5 litru horké vody
3/4 kg třtinového cukru

Postup

Citrony pečlivě omyjeme, pomeranče oloupeme. Citrusy nakrájíme na plátky a dáme do hrnce spolu s cca 30ti lístky rýmovníku. Nalijeme na ně horkou vodu tak, aby bylo vše ponořené (cca 1,5 litru). Hrnec zaklopíme poklicí a necháme to takto v pokojové teplotě 48 hodin odpočívat. Poté vše přecedíme přes sítko nebo plátýnko do hrnce. Přisypeme 3/4 kg třtinového cukru a redukujeme sirup při cca 80ti stupních. Horký sirup nalijeme do zavařovacích sklenic, které ihned zavíčkujeme. Sklenice otočíme dnem vzhůru a necháme je vystydnout.
Je lepší sirup uchovávat v chladu.

Autora receptu najdete u příspěvku.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Lenka Novotná (@lena.novotnova)

Pokud chcete být zdraví a rychle se přírodní cestou dostat z jakékoliv nemoci, udělejte si rýmovníkový sirup.

Přečtěte si také: Jste nachlazení? Čtěte tipy, jak se ho rychle zbavit!