Alkohol povznáší, dokáže uvolnit smysly a pomůže vám relaxovat, bavit se více a také déle vydržet. Čas od času není od věci si skleničku dát, ale pokud si dopřáváte často, můžete se potýkat s jistými zdravotními problémy, které jsou nepříjemné a ani vás nenapadne, že za to může právě alkohol. Zkuste ho na nějakou dobu vyřadit ze svého života a pozorujte ty změny. Teď si můžete přečíst, co se změní zcela určitě a možná budete překvapení.

Přečtěte si také: 7 výborných drinků před spaním, díky kterým zhubnete břichoTěchto 5 věcí se stane, když omezíte alkohol

alkoholFoto: pixabay

Nevím, jestli to víte, ale alkohol je považován za drogu, která je snad nejnebezpečnější ze všech. Ano, je legální, a proto nám připadá, že ubližovat nemůže. Pití alkoholu je už dnes běžné i u dětí, kteří jsou teprve na základní škole a to je velmi špatně. Samozřejmě pokud patříte mezi lidi, kteří se zdravě stravují, hýbou a čas od času si dopřejí skleničku kvalitního alkoholu (třeba červeného vína) s přáteli, asi nemáte žádný problém. I tak vám ale alkohol může nějaké potíže způsobovat, i když ho konzumujete v malém množství. Doporučujeme na dva měsíce alkohol z vašeho života úplně vyřadit a uvidíte, jestli vám třeba vaše dlouho táhnoucí se problémy neodezní.

Přečtěte si také: Infuzovaná voda: nejlepší recepty na osvěžující drink

1. Budete mít krásnou pleť i vlasy

Alkohol a v něm působící cukry velmi ovlivňují stav vaší pleti, vlasů, ale i nehtů. Způsobují také předčasné stárnutí a vznik vrásek. Proto pokud alkohol vyměníte třeba za mnohem zdravější vodu, můžete se těšit na pozitivní účinky a krásnou, zdravou a hladkou pleť. Té se vám dostane co nejrychleji samozřejmě tak, když abstinenci spojíte se správnou péčí a to nejen zvenku, ale i zevnitř.

2. Udržíte si váhu/zhubnete

Po alkoholu se tloustne! Ano, to je fakt a žádný mýtus. Jestli se snažíte zhubnout a stále vám to nejde i přesto, že cvičíte a zdravě jíte, možná je problém ve vysokém přísunu alkoholu, který vám vaší snahu hatí.3. Budete mít více energie

Znáte to, jste na párty a dopřáváte si hodně alkoholu, je vám skvěle ale to samé nemůžete říct ráno, cítíte se hrozně. Není vám hej a vůbec se vám nechce z postele. Tohle přesně způsobuje alkohol, únavu a úbytek energie.4. Najdete si nové koníčky

Pokud přestanete pít, máte dvě možnosti. Buď se budete bavit s kamarády tak jako doteď, jen budete na vodě nebo limonádě a nebo druhá možnost, najdete si nové koníčky a zábavu, kterou vyměníte právě za alkohol. Třeba sport, čtení knih, vzdělávání se, fotografování, výlety apod.

5. Budete se obecně cítit lépe a zmizí zdravotní problémy

Po delší době bez alkoholu zjistíte, že bolesti hlavy jsou pryč, akné je pryč, máte plno energie a ráno se vám krásně vstává z postele. Buďte si jistí, že bez alkoholu vám zkrátka bude dobře.

Není nic špatného na tom alkohol konzumovat v rozumné míře, pokud vám nezpůsobuje žádné velké problémy. Ale detoxikaci čas od času také není od věci. 🙂 Vyzkoušejte ho a uvidíte, co se změní!

Dopřáváte si často alkohol? Zkuste ho vyřadit a budou se dít tyhle věci!

Přečtěte si také: Vyzkoušejte 4 recepty na drinky pro děti, které budou zbožňovat