Těhotenství je přirozená běžná věc, ale spousta lidí se o něm bojí nebo nechce mluvit. To je ale špatně. Určitě jste nad různými otázkami, které se týkají těhotenství, často přemýšleli a nedostala se vám odpověď, protože jste se možná báli zeptat nebo jste třeba neměli koho. Teď se dozvíte všechno, co jste kdy chtěli vědět a možná budete překvapeni. Dejte nám do komentářů vědět, co si o tomto tématu myslíte, zda se o něm mluví málo nebo hodně a jestli jste se dozvěděli něco, co jste nevěděli.

Existuje také hodně názorů, které říkají, že je těhotenství něco, o čem se mluvit nesmí a je to totální tabu ve společnosti. Ukažme, že to tak není a šiřme o tom informace mezi lidmi.Těhotenství: vše, co jste chtěli vědět, ale bály jste se zeptat

těhotenstvíFoto: pexels

1. Vaše psychika i myšlení se změní

Hodně žen si říká, že nejsou připraveny být matkou, že to nezvládnou, ale není to pravda. Jakmile otěhotníte, vaše tělo začne produkovat více hormonů a změní se vám myšlení i přístup. Ženské tělo je na tuto skutečnost připraveno a bude vám to najednou připadat tak přirozené. Začnete ho milovat víc jak sebe a chránit ho, i když ještě nebude na světě.

2. I v těhotenství můžete mít sex

Nemusíte se bát, že byste miminku ublížili nebo že se nesmíte ani hnout, těhotenství není nemoc. Pro někoho je to nejlepší sex v životě, tak to určitě vyzkoušejte a praktikujte, pokud vám to nebude nepříjemné.

3. Nebojte se jíst to, co máte rády

Říká se, že těhotné ženy by neměly pít, kouřit, jíst syrové maso, pít čaj ani kávu a to například kvůli kofeinu. A neměly byste pít ani jíst spoustu dalších věcí. Pravdou je, že byste měly dodržovat zdravou životosprávu a jíst můžete vše, ale s mírou. Samozřejmě byste se měly vyvarovat úplně alkoholu, nekouřit a se syrovým masem také opatrně, ale když si čas od času dáte kávu nebo čokoládu, opravdu se nic nestane.

4. Vyhněte se sauně

Při těhotenství byste se měli vyvarovat sauně i páře a to kvůli teplu, které zde je. Je to nebezpečné a může to způsobit potrat. Samozřejmě jak u koho, ale riziko tu je. Poraďte se před návštěvou se svým lékařem.

5. Nebojte se přibírání

Už jste slyšely ten mýtus, že pokud během těhotenství přiberete 20 kilo, vaše miminko bude mít nadváhu? To vůbec není pravda a nezáleží na tom, kolik přiberete. Někdo přibere 10 kilo, někdo 20, ale nemá to žádný vliv na tloušťku vašeho dítěte.

6. Klidně jeďte na dovolenou i v 8. měsíci

Nebojte se létat letadlem, není to nebezpečné. V 9. měsíci je zde větší riziko porodu, ale do 8. měsíce nemusíte mít obavu.7. Porod je velice individuální záležitost

To, že vaše sousedka rodila 20 hodin, neznamená, že budete rodit stejný čas a že zažijete stejnou bolest. Nebojte se, každá to zvládne a není to tak hrozné, jak slyšíte kolem sebe.

8. Chodíte na záchod i 5x za noc?

Ano, je to normální! Děloha, ve které roste miminko totiž tlačí na močový měchýř a vám se potom chce neustále na záchod. Není to nic výjimečného.

9. Vaše tělo se fyzicky může změnit, ale nemusí

Každá těhotná žena se bojí přibírání. To samozřejmě závisí také na tom, jak budete jíst a co budete jíst. Někdo může přibrat 10 kilo, někdo 20 a někomu naroste jen bříško.

10. V těhotenství můžete cvičit

Říká se, že byste něměly cvičit, abyste neublížily plodu? To je velký omyl, cvičení je vítané, nesmíte jen zvedat těžké váhy. Pokud se samy bojíte, choďte na cvičení pro těhotné. Posílíte pánevní dno a také se lépe připravíte na porod. Po porodu se snáze vrátíte na svou původní váhu.

11. Nikdy nečtěte diskuze na internetu

Chápeme, že jste zvědavé a všechno vás zajímá, ale pokud se začtete, možná se spíše zděsíte, co se může všechno stát. Nejlepší je, číst odbornou literaturu nebo nečíst nic. Doktoři vědí, co dělat a vaše tělo si s tím také poradí.12. Změní se vám pohled na partnera

Jednak ho začnete vidět přísnějším okem, protože v něm uvidíte otce svého dítěte, ale na druhou stranu se do něj zase zamilujete a mnohem hlouběji, protože jste zplodili vaše dítě, dokázali jste to společně.

13. Pohlaví nijak neovlivníte

Přáli byste si holčičku a tak děláte po sexu stojku a meditujete? To ale opravdu nefunguje, nechte se raději překvapit a chtějte zdravé miminko jakéhokoliv pohlaví.

14. Může vám být špatně, ale nemusí

Někdo první tři měsíce zvrací, někomu je špatně celé těhotenství a někomu je dobře celou dobu. Musíte se nechat překvapit, co čeká vás.

15. Na porod se budete těšit

Pokud nejste těhotné, bude vám to připadat divné, ale pokud v sobě nosíte 9 měsíců člověka, něco vás bolí, omezuje, budete se těšit, až přijde porod a vy konečně uvidíte své miminko. Věřte, že to tak bude.

Doufáme, že jsme vám odpověděli na otázky, které jste chtěly znát.

Podívejte se, jak poznat plodné dny.