Patříte mezi ty ženy, které trápí bolestivá menstruace? Tak to jste jedna z 80 % lidí ženského pohlaví, takže se nejedná o nic výjimečného. Cítíte během vašich dní nepříjemné bolesti, které vám brání ve fungování? Nejčastěji jde o bolest hlavy, zad, břicha, ale také o zvracení či nechutenství a bolest celého těla. Nejčastěji ženy sahají po lécích, které pomohou, ale jen na omezenou dobu. Pokud byste rády něco, co vám pomůže dlouhodobě, máme pro vás nějaká řešení, která můžete vyzkoušet a zkusit, zda to bude fungovat. Samozřejmě je to individuální, protože každé tělo je jiné, jinak snášíte bolest a míra bolesti také může být různá. Počítejte s tím, že přírodní věci nepomáhají okamžitě a nástup je pomalejší. Je proto potřeba vytrvat a danou věc používat delší dobu, jedině tak zjistíte, zda vám to pomáhá nebo ne.

Přečtěte si také: 10 tipů na léčivé byliny, které vám prodlouží životTrápí vás bolestivá menstruace? 6 přírodních léků a cest, které vám pomohou

bolestivá menstruaceFoto: pexels

Přečtěte si také: Ostružiny mají zázračné účinky! Proč je jíst?

1. Kapičky Gynex

Pokud neznáte přírodní kapičky Gynex plné bylin a přírody, měly byste je vyzkoušet. Firma ENERGY vyrábí přírodní kapičky, které pomáhají na různé oblasti bolesti a jedna z nich jsou právě hormony. Gynex nepomáhají nejen při menstruaci, ale jsou primárně na vyrovnání hormonů, taktéž je můžete použít, pokud se nacházíte v období přechodu a chcete pomoci hormonům k jejich rovnováze.

2. Maca

Maca je rostlina, která se pěstuje v Peru a je nesmírně léčivá a také pomáhá při vyrovnání hormonů. Dokáže pomoci s bolestmi, ale i třeba s dalšími projevy hormonální nerovnováhy, jako je třeba akné. Existuje více druhů Macy jako třeba černá nebo červená. Pije se na lačno smíchaná s vodou a pokud vám nechutná, můžete si ji přidat do džusu nebo třeba do jogurtu. Ženy, které trápí bolestivá menstruace, si Macu velmi pochvalují, tak vyzkoušejte.

3. Speciální bylinkové čaje

Existují čaje, které v sobě mají směs bylinek, které příznivě ovlivňují menstruační cyklus. Můžete ale také vyzkoušet čaje na bolest, třeba na bolest hlavy výborně funguje mátový čaj, který si ale můžete klidně připravit sami doma z čerstvé máty. Nebo zkuste ten z kopřivy.4. Pohyb

Možná si říkáte, že tady píšeme o lécích a najednou vidíte pohyb. Pohyb je ale sám o sobě také lék, který doopravdy pomáhá na menstruační bolesti. Pokud se přemůžete a půjdete třeba na procházku, trochu si zaběhat, protáhnout se nebo zkusíte jógu, dáte nám za pravdu, že to opravdu funguje.

5. Teplé obklady

Pokud vás břicho bolí tak, že se nemůžete ani zvednout, klidně ležte, ale je potřeba se udržovat v teple. Buď si dejte horkou vanu, do které můžete přidat nějaké vonné esenciální oleje nebo si pořiďte teplý polštářek, který nahřejete a umístíte do oblasti břicha.6. Kadidlo

Kadidlo je v podstatě pryskyřice a je to opravdový zázrak, který pochází z arabských zemí a možná budete mít problém ho sehnat. Arabské ženy pijí každé ráno na lačno vodu, do které večer daly pár kousků kadidla a nechaly působit. Pokud tam budete mít cestu, určitě si ho přivezte, ale dá se sehnat i u nás.

Je to bohužel úděl nás žen, že musíme každý měsíc trpět a pokud patříte mezi ty, které to prožívají opravdu bolestivě, měly byste vsadit na nějaké přírodní cesty, které vám mohou od bolesti pomoci.

Přečtěte si také: Medvědí česnek: zázračná superpotravina, která roste poblíž vás