Známe to všichni, bodavá bolest na palci a pokud se do něj kopnete, zježí se vám chlupy bolestí. Až tak zarostlý nehet může bolet a pokud se neřeší, může se dostat do těla nepříjemný zánět. Většinou ho lze vyřešit jednoduše doma, ale někdy musíte navštívit chirurgii, což často znamená ztrhnutí celého nehtu. To nikdo nechce, protože to jednak bolí a druhak vás čeká dlouhá léčba včetně roční dorůstání celého nehtu. V počáteční fázi si ale lze pomoci doma sám, ukážeme vám jak!

Přečtěte si také: 10 perfektních nápadů, jak si ozdobit krátké i dlouhé nehtyTrápí vás zarostlý nehet? 3 tipy jak se ho zbavit i bez návštěvy chirurgie

zarostlý nehetFoto: pixabay

Jak poznat, že máte zarostlý nehet?

Nehet i lůžko okolo něj vás bolí, je rudé, citlivé na dotek, občas je místo až modré a může téct i hnis nebo krev.

1. Chce to dezinfekci

Je velmi důležité místo držet v naprosté čistotě. Nemusíte ho zalepovat, naopak ho nechte dýchat. Ale určitě používejte dezinfekci. Kupte si v lékárně tu průhlednou, která nepálí. Jestli nemáte možnost si nějakou pořídit, můžete si ji vytvořit doma. Smíchejte vodu se solí, ideálně mořskou. Tekutinu dejte do rozprašovače nebo nějaké nádoby, která stříká a používejte klidně několikrát denně.2. Zkrátit a manuálně vyčistit

Udržujte nehet krátký, abyste zabránili zakopnutí nebo zatrhnutí. Na místě, kde je nehet zarostlý, to pořádně vystříhejte, ať nehet než šanci dál zarůstat do kůže. Nůžky a všechny nástroje vždy vydezinfikujte a snažte se místo pod nehtem dokonale vyčistit.

3. Smrková mast

Pokud hledáte neodkazuje přírodního, co místo vyživí a dokáže vytáhnout hnis, je to smrková mast. Ta funguje tak, že si ji nanesete na místo, obvážete obvazem nebo něčím, aby místo v podstatě nedýchalo a mast měla šanci se pořádně vstřebat. Je mastná, proto nedoporučujeme používat přes den, ale raději na noc. Dejte si nohu do tlusté ponožky a nechte pořádně působit. Ráno dezinfikujte a nechte naopak dýchat. Večer zopakujte a takto postupujte po dobu alespoň 1 měsíce. Pokud nebudete cítit zlepšení, přestanťe mast používat a navštivte lékaře.Co když to nepomůže?

Pokud vám tyto rady nepomohou, určitě nečekejte a běžte k doktorovi. Můžete navštívit obvodního lékaře, jít k dermatologovi nebo rovnou na chirurgii.

Určitě to nenechávejte být, protože se také může stát, že přes to dostanete zánět do celého těla, což určitě nechcete.

Trápí vás zarostlý nehet? Zkuste se jej zbaví sami doma.

Přečtěte si také: Tohle musíte začít konzumovat, pokud máte slabé nehty i vlasy