Pokud jste někdy měli zarůstající nehet, tak víte, jak velká bolest to je. Nemůžete chodit a je to velmi citlivé na dotek. Většina lidí s tímto problémem nechce jít k doktorovi, protože se bojí, že o daný nehet přijdou nebo že jim to chirurg řízne. To už se dnes nedělá, ale ujistím vás, že nikam chodit nemusíte, dokážete si pomoct sami v pohodlí domova. Ukážu vám, co dělat a čemu se naopak vyhnout.

Přečtěte si také:Trápí vás zarostlý nehet? 3 tipy jak se ho zbavit i bez návštěvy chirurgieTrápí vás zarůstající nehet? Vyzkoušejte tyto rady

zarůstající nehetFoto: pixabay

1. Bylinkové koupele

Pokud vás trápí zarůstající nehet, je důležité, abyste do místa nedostali žádnou infekci. Proto alespoň 3x denně provádějte koupele v heřmánku nebo řepíku. Bylinky dejte třeba do lavoru a zalijte teplou vodou, nohu ponořte a máčejte po dobu 20 minut. Samozřejmě často místo dezinfikujte klasickým průhledným sprejem z lékárny bez alkoholu.2. Náplasťová metoda

Neboli tejpování mi zachránilo nehet už několikrát. Metoda spočívá v tom, že si vezmete opravdu silný tejp, jehož kraj přilepíte co nejblíže k zarostlému nehtu a tahem odtáhnete nehtový val od samotného nehtu. Nehet potom nebude mít šanci dál dráždit kůži. Velmi účinné je to především v noci, kdy vám tejp jen tak nesklouzne.

3. Podložení nehtu vatou

Pokud nepomůže tejpování, vložte pod nehet kousek čisté vatičky, kterou pravidelně měňte. Můžete ji namočit do dezinfekce. Cílem je opět to, aby ostrý nehet nedráždil kůži a vám se ulevilo.

Čemu se vyhnout

  • nenoste úzké boty
  • nehet nechte dýchat a nevažte ho
  • nepoužívejte žádné mastičky (ani doporučovanou černou mast)

Tyhle tipy rozhodně zaberou, jen to chce trpělivost. 

Přečtěte si také:3 účinné tipy na zarostlý nehet