Každý potřebuje snížit stres. Hlavně v dnešní době, kdy je kolem nás spoustu stresorů. Když se věci nedaří v práci, ve škole nebo ve vašem osobním životě, můžete využít co nejvíce tipů, triků a technik, jak můžete uklidnit nervy. Poslouchání hudby snižuje stres, to ví asi každý. Je to vědecky podložený fakt.Vytvořili jsme seznam 10 skladeb, které pomáhají redukovat stres.

Zvuková terapie je již dlouho oblíbená jako způsob uvolnění a obnovy zdraví. Po staletí používají domorodé kultury hudbu ke spokojenosti a zlepšení zdravotních podmínek.

Vědci z Velké Británie zkoumali, které melodie nejvíce fungují.

Studie se uskutečnila u účastníků, kteří se pokoušeli co nejrychleji vyřešit složité hádanky, zatímco byli připojeni k senzorům. Hlavolamy vyvolaly určitou úroveň stresu a účastníci poslouchali různé písně, zatímco vědci měřili mozkovou aktivitu i fyziologické stavy, které zahrnovaly srdeční frekvenci, krevní tlak a rychlost dýchání.

Přečtěte si také související článek: 10 důvodů proč byste měli navštívit Colours of Ostrava

Přišli na to, že poslouchání skladby, která se jmenuje „Weightless“, snižuje stres a stavy úzkosti o 65 %. To je úžasné!

Skupina, která vytvořila tuto léčivou píseň spolupracovala se zvukovými terapeuty. Její pečlivě uspořádané harmonie, rytmy a basy pomáhají zpomalovat srdeční frekvenci posluchače, snižovat krevní tlak a snížit hladinu stresového hormonu kortizol.

Stres buď zhoršuje nebo zvyšuje riziko zdravotních problémů, jako jsou srdeční onemocnění, obezita, deprese, gastrointestinální problémy, astma a další. Nedávný dokument z Harvardu a Stanfordu zjistil, že zdravotní problémy z pracovního stresu  způsobují více úmrtí než diabetes, Alzheimerova choroba nebo chřipka.

Se zvyšujícím se věkem se riziko nemocí zvyšují. Proto odpočinek by měl být důležitou součástí vašeho života, zkuste poslouchat hudbu.

Pozor! Posluchači této hudby byli často ospalí a proto se nedoporučuje poslouchat takovou hudbu, pokud řídíte.

10 skladeb, které účinně snižují stres:

10. „We Can Fly,“  Rue du Soleil (Café Del Mar)

9. „Canzonetta Sull’aria,“ Mozart

8. „Someone Like You,“  Adele

7. „Pure Shores,“  All Saints

6. „Please Don’t Go,“  Barcelona

5. „Strawberry Swing,“  Coldplay

4. „Watermark,“  Enya

3. „Mellomaniac (Chill Out Mix),“  DJ Shah

2. „Electra,“  Airstream

1. „Weightless,“  Marconi Union

Věříte tomu, že tahle hudba snižuje stres? Přesvědčte se sami!

Zde je 50 minutová verze této skladby:

Přečtěte si také související článek Jaké výhody a nevýhody přináší pití kávy.

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.