Naše životy se nacházejí v období, kdy je vysoká imunita mnohem důležitější než když jindy, nejen z důvodu přítomnosti koronaviru, který nás stále trápí. Kolem nás jsou různé nemoci a viry, které vletí na všechny, kteří mají nízkou imunitu (což jste v podstatě všichni díky covid). Pokud chcete být silní a vyhnout se všemu nepříjemnému, měli byste posilovat vaší imunitu a být tak, jak se říká, imunní. Dáme vám několik tipů na to, jak si imunitu udržet a neustále ji posilovat. Zkuste alespoň pár tipů a uvidíte, že vás viry budou obcházet obloukem a jen tak něco nechytíte. Víme, že je to v dnešní době velmi těžké, ale je potřeba se o to snažit a zůstat co nejdéle zdraví. 🙂

Přečtěte si také: 10 věcí, které psychicky silní jedinci nikdy nedělají



Vysoká imunita: jak na ní v téhle době?

imunitaFoto: pixabay

1. Jezte zdravě a dbejte na dostatek vitamínů

To, co jíme, nás ovlivňuje více, než si myslíte. Při posilování imunity je důležitý pestrý a vyvážený jídelníček, který obsahuje ovoce a zeleninu, která má hodně vitamínů. Správně byste měli ke každému jídlu mít alespoň malou porci zeleniny anebo ovoce. Nejhorší je nejíst nebo jíst málo, samozřejmě i opak, moc jídla, není pro vaše tělo nic dobrého. Zvlášť, pokud to jídlo není vhodné a je nezdravé. Vařte si a jídla si plánujte, pokud nemáte čas, zkuste krabičkové stravování.



2. Hýbejte se

Sport je pro naše tělo důležitý a díky pohybu dokáže dobře bojovat proti nemocem, působí jako prevence, udržuje vás ve formě a přivádí dobrou náladu. Tohle všechno dohromady působí jako posilovač imunity.

3. Travte hodně času venku

Pokud můžete, choďte ven. Mezi lidi a na procházky. Čerstvý vzduch je mocný a pomáhá nám bojovat proti virům v našem těle. Každý den byste měli jít ven a dát si alespoň malou procházku. Ideálně byste měli ujít 10 km (asi 10 000 kroků). Pokud nemáte přehled o tom, kolik denně nachodíte, kupte si chytré hodinky a nechte si kroky měřit.

4. Choďte na pravidelné prohlídky k lékaři

Pokud jste stále nemocní a nemůžete se zbavit stále nějakých virů a nachlazení, možná je v tom něco víc. Pravidelně navštěvujte svého praktického lékaře a nechte si udělat vyšetření, buďte zkrátka pod dozorem. Možná vás trápí nějaká vážnější nemoc, kterou musíte začít řešit co nejdříve.

5. Choďte pravidelně na krevní testy

Nechávejte si odebírat krev a nechte se testovat na různé látky v krvi, možná jich máte nedostatek a bude potřeba je doplnit. Železo, vitamín D, stresové hormony, vápník a tak dále. Stojí to za to i přes to, že si budete muset připlatit, ne všechno totiž proplácí pojišťovny.

imunitaFoto: pixabay

6. Doplňujte si všechny vitamíny

Pokud zjistíte, že vám některý vitamín nebo látka chybí, doplňte je přirozeně a pokud to nestačí, udělejte to uměle. Existují tabletky, oleje a prášky rozpustné ve vodě, které se dají konzumovat každý den většinou s jídlem.

7. Zařaďte do svého jídelníčku superpotraviny

Říká vám něco spirulina, matcha, masa nebo supergreens jako zelený ječmen? Jestli ne, něco si o nich zjistěte. Jsou skoro zázračné a umí vyřešit spoustu zdravotních problémů, jako je špatné trávení nebo nadýmání.

8. Otužujte se

Toho je pro někoho těžké a nepředstavitelné, ale opravdu to pomáhá. Pokud to ale nezvládáte, nepřemáhejte se, jsou i jiné způsoby, jak zvýšit imunitu. Určitě se ale předtím poraďte se s svým lékařem, pokud se rozhodnete, že do toho půjdete.



9. Udržujte si psychické zdraví

Dobrá psychika je půl úspěchu. Proto pracujte na své duševní stránce. Udržujte dobré vztahy, zaměstnávejte svou mysl, přijímejte výzvy a hodně se smějte!

Vysoká imunita je dnes velmi potřebná. Zvyšte si ji, udržte a budete zdraví!

Přečtěte si také: Psychika je základ zdraví: 5 hlavních způsobů, jak si ji udržet