Všichni jsme nadšení, že je teplo a nádherné počasí a my ženy konečně můžeme vytáhnout sukně a šaty. S tím souvisí i každodenní holení nohou. Jenže koho baví vytahovat každý den žiletku a trávit v koupelně minimálně deset minut navíc? Existují ale i jiné alternativy, které můžete využít. Jednou z nich je depilace cukrovou pastou, kterou si můžete nechat udělat profesionálně, ale zvládnete ji i samy doma. Nemusíte se toho bát, jde jen o cvik a po pár zkouškách z vás bude profík. Jednou z výhod takové depilace cukrovou pastou je fakt, že můžete zahodit žiletku na několik měsíců, protože vám hladké nohy vydrží opravdu dlouho. Častá otázka se týká bolesti. Ano, depilace cukrovou pastou není bezbolestná, ale rozhodně se dá vydržet. Míra bolesti souvisí s tloušťkou vašich chloupků.

Pokud vás zajímá, jak taková depilace cukrovou pastou probíhá a chcete mít nádherně hladké nohy po celé léto, pojďte si o tom přečíst. Odhodlejte se a zkuste ji, výsledek vážně stojí za to! Nedá se ani mluvit o bolesti, jen o nepříjemném pocitu, který opravdu stojí za to vydržet a užívat si nádherně hladkých nohou.Depilace cukrovou pastou

depilace cukrovou pastou
Foto: pexels

Základním produktem je cukrová pasta, kterou seženete na internetu nebo se zeptejte v drogerii. Můžete ji použít na všechna místa, které potřebujete depilovat. Počítejte s tím, že oblasti s tenkou a citlivou kůží budou mnohem bolestivější a budou citlivěji reagovat. Jedná se o podpaží nebo například intimní oblasti. Depilace cukrovou pastou se hodí i pro obličejovou oblast, ale do toho se pusťte až budete mít s depilací více zkušeností.

1. krok: Rozpusťte cukrovou pastu.

Nejlépe ji rozehřejte ve vodní lázni. Měla by mít stejnou konzistenci jako med a neměla by být studená ani moc horká.

depilace cukrovou pastou
Foto: pixabay2. krok: Očistěte pokožku.

Použijte vatový tamponek a tonikum či pleťovou vodu, kterou běžně používáte a potřete jím kůži, kterou budete depilovat. Pokožka musí být dokonale suchá a očištěná. Místa, která mají tendenci se více potit, jako jsou například obličej nebo podpaží, zasypejte malým množstvím pudru.

3. krok: Naneste cukrovou pastu na požadovanou oblast.

Pro nanášení používejte vlastní prsty (nezapomeňte na rukavice) nebo špachtli. Nanášejte proti růstu chloupků slabou vrstvu cukrové pasty (asi 2-3 milimetry) a nechte zatuhnout. Tuhnutí trvá asi 2-3 minuty. Poté strhněte po směru chloupků! Kůže musí být při strhávání napnutá a důležité je strhávat rychle. Čím rychleji strhnete, tím bude bolest menší a kratší. Klidně někoho poproste, aby vám pomohl. Vy jen zavřete oči a on trhne. Hotovo. 🙂

depilace cukrovou pastou
Foto: pinterest4. krok: Očištěte a zklidněte pleť.

Opět použijte tonikum, očištěte pokožku od zbytků cukrové pasty a osušte. Nepoužívejte žádné krémy, masti ani oleje a jelikož je v tuhle chvíli kůže otevřená a velice náchylná, neopalujte ji. Stačí přes ni přehodit ručník, pokud budete venku.

Čím častěji budete depilaci provádět, tím méně ucítíte bolesti. A tím méně vám budou chloupky růst, navíc budou slabší a slabší.

Ptáte se na to, jaké jsou výhody oproti klasické depilaci? Je rozhodně méně bolestivá a dokáže odstranit i ty nejkratší a nejslabší chloupky.

Depilace cukrovou pastou je nutné dělat asi co čtrnáct dní, ale to je velmi individuální.

Napište nám do komentáře vaše vlastní zkušenosti a podělte se s otatními. Znáte další alternativy holení?

15 skvělých tipů na, to jak být krásná, najdete tady.

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.