Poznat nová místa, prozkoumat cizí kultury, to jsou zřejmé důvody, proč rádi cestujeme. Víte ale, že cestování z vás může udělat permanentně šťastnějšího člověka? Ať jedete na rodinnou dovolenou nebo jste na cestě dlouhodobě, nic vám nepřinese tolik zážitků, sebevědomí a vzpomínek, jako právě cestování.

pexels-photo-378153

Až si příště budete chtít zvednout náladu při nakupování, zkuste se zamyslet, jestli peníze radši neinvestovat do letenky. Máme hned 11 důvodů, proč vás cestování udělá šťastnějšími:

1. Řešení nečekaných překážek vám dodá sebevědomí.

I když plánujete svou cestu do puntíku, téměř vždy vás něco překvapí. Ať se stane cokoliv, vždy existuje nějaké řešení. To, že nečekanou situaci zvládnete, zvýší vaše sebevědomí.

pexels-photo-2977552. Štěstí je nakažlivé.

Když vidíte, jak jsou místní lidé šťastní a pořád se usmívají, nemůžete jinak než se smát s nimi. Když jste navíc v zemi, kde střecha nad hlavou nebo pitná voda nejsou samozřejmostí, doma už vás toho moc nerozhází a pocit štěstí si snadno přivezete s sebou.

pexels-photo-238622

3. Začnete si vážit domova a rodiny.

Věci, které doma berete jako samozřejmost, vám začnou chybět. Paradoxně to není oblíbené triko, jako spíš pravidelná setkání s rodiči a kamarády.

pexels-photo-374592

4. Získáte nové kamarády.

Při cestování je mnohem snazší navázat kamarádství. Ať už se jedná o místní, které zajímá, odkud pocházíte, nebo o další cestovatele, s kterými zajdete na pivo, nebo se podělíte o útratu na taxi. Setkáním s novými lidmi se učíme víc nejen o sociálních vztazích.

pexels-photo-235489

5. Odpočnete si od sociálních sítí.

Sociální sítě nemusí být nutně špatné, ale každému z nás prospěje občas si od nich odpočnout. Zkuste někdy vypnout wi-fi a vnímat místo i bez nutnosti mít mobil neustále v pohotovosti.

pexels-photo-214574

6. Získáte čas pro sebe.

Při cestování máme čas přemýšlet o věcech, na které se v běžném životě moc nedostává. Zkuste se soustředit na okamžiky, a vyzkoušejte někdy pocit jen tak „být“.

pexels-photo-287240 (1)7. Vědomosti, vědomosti, vědomosti.

Učení má za následek aktivnější mozek, což nás dělá šťastnějšími. A je jedno, jestli se učíte vařit thajské jídlo nebo nové jazyky, stačí si jen rozšiřovat znalosti.

people-woman-coffee-meeting

8. Dopřejte si nálož vitaminu D.

20 minut sluníčka denně nám stačí pro doplnění potřebného vitaminu D, ale všichni víme, co s naší náladou dělá pochmurné zimní počasí. Dovolená na pláži pomůže dobít energii a aspoň na nějaký čas se cítíme šťastnější.

pexels-photo-247292

9. Budete zajímavější.

Při cestování se vám stane spoustu neobvyklých a mnohdy bizarních situací. Vyprávějte hlavně o těch trochu trapných, až se budou lidi smát vašim příhodám, budete (se cítit) zajímavější.

pexels-photo-341520

10. Získáte hodnotné vzpomínky.

Pro většinu lidí je cestování o nových zážitcích. Navždy si budete pamatovat, když jste poprvé plavali s želvou v oceánu. Vzpomínání na šťastné chvíle přivolá pocity spokojenosti i po dlouhé době, a zážitky vám nikdo vezme.pexels-photo-191741

11. Vliv cestování není dočasný.

Pocit štěstí může trvat jen chvíli, ale cestování z vás udělá spokojenějšího člověka dlouhodobě. Cestovatelé bývají otevření, sebevědomí a na drobné problémy se dívají perspektivou celého světa. Proto vás cestování udělá šťastnějšími!