Po nějakou dobu jsme byli zaneprázdněni tím, že jsme hledali super vychytávky, které by zjednodušily a zlepšily náš každodenní život.

A víte co? Našli jsme je! Zde je 15 skvělých vychytávek, které vám zjednoduší život a věřte, že je musíte všechny znát!

1. Pěstování růží trochu jinak

vychytávky 1
Foto: pinterest

Před vysázením zatlačte konce stonků do malých brambor. Živiny a vlhkost v bramborách umožní, aby stonky pustily kořeny.

2. Suché prádlo rychleji

vychytávky 2
Vychytávky pro všechny, kteří nemají sušičku a potřebují rychle usušit prádlo.

Položte oděv na suchý ručník a stočte do pevné ruličky. Zbavíte se tak nadbytečné vody, poté ho pověste na závěs tak, aby se vysušil do absolutního sucha.

3. Voňavé boty

vychytávky 4
Pokud máte problém s ne úplně voňavými botami, máme řešení. Do každé boty dejte pytlíček čaje a je po zápachu. Máte boty i vlhké? Vložte do bot mix rýže a kypřící prášek a nechte je tam pár dní.

4. Moc pevné boty

vychytávky 4
Koupili jste si boty a jsou vám těsné? Namočte noviny a těmito vlhkými novinami vyplňte boty. Nechte je vyschnout a mělo by to pomoct.

5. Oheň

zjednoduší život

Foto: hackable

Brambůrky nejsou jen dobrým občerstvením, ale i skvělým hořícím materiálem a to díky tukům a oleji v nich obsažených.

6. Nalezení drobných předmětů

vychytávky 6
Foto: pinterest

Jak často se vám stává, že vám něco spadne do koberce a nemůžete to najít? Třeba náušnice, že holky? Stačí na konec vysavače připevnit kus punčochy a hledání titěrných předmětů může začít.

7. Hlídání pitného režimu

vychytávky 7
Foto: pinterest

Vezměte pero a nakreslete si úrovně s časem, který vás upozorní, že musíte vypít určité množství vody do nějaké denní doby. Můžete si takto velice lehce hlídat správný pitný režim. Pokud se s lahvičkou nechcete kreslit nebo se vám to nelíbí, existují lahve, které si můžete koupit již s předepsanými úrovněmi.

8. Skvrny na toaletě

vychytávky 8
Jednoduše nalijte plechovku coca-coly do mísy a nechte působit přes noc. Ráno vezměte hadřík a setřete – skvrny jsou pryč!

9. Uvolnění odpadu

vychytávky 9
Foto: wikimedia

Ucpaný odpad? Tak na ten máme také řešení. Pusťte horkou vodu a zároveň vsypte hrníček kypřícího prášku, pokračujte hrnkem octu a poté opět spláchněte horkou vodou. A je uvolněno 🙂

10. Čištění sprchové hlavice

vychytávky 10
Foto: pinterest

Naplňte sáček bílým octem a zavěste na sprchovou hlavici nebo koupelnovou baterii, nechte přes noc a ráno odstraňte sáček.

11. Knoflíky

zjednoduší život
Foto: pinterest

Naneste lak na nehty na niť, kterou jsou přidělané knoflíky – neměly by padat.

12. Zesilovač reproduktoru u telefonu

vychytávky 12
Foto: wikimedia

Umístěte telefon do sklenice na pití nebo do misky. Měla by se zvýšit hlasitost reproduktorů. Vychytávky na párty, když nemáte žádný jiný reproduktor 🙂

13. Svěží dech

vychytávky 13
Pokud jste si zapomněli vyčistit zuby, nebo zkrátka nemáte zrovna čerstvý dech, snězte jablko. Účinek je takový, že eliminuje zápach.

14. Citrusová svíčka

vychytávky 14

Chcete, aby se aroma svíčky rozšířila po celém bytě? Vytvořte si svíčku z pomeranče, nebo z citrónu a nebudete se stačit divit intenzitě hoření i zajímavé vůně.

15. Vyjmutí SIM karty pomocí kancelářské sponka

vychytávky 15
Foto: visualhunt

Ohněte kancelářskou sponku a pomocí ní vyndejte SIM kartu.