Začněte balit kufry, batohy a příruční zavazadla – představujeme vám nejlevnější země, do kterých můžete cestovat v roce 2020. Odhaduje se, že ceny letenek u leteckých společností příští rok klesnou a proto začněte šetřit a plánujte výlety! Inspirujte se z následujích zemí.

Nejlevnější země, kam se musíte podívat!

1. Mexiko

nejlevnějších zemíFoto: pexels

Aktuální měnový kurz v Mexiku je $ 1 = 20,69 mexických pesosů, což činí Mexiko jedno z nejdostupnějších destinací. Cestovatelé si zde mohou užít jedinečnou kulturu a skvělé jídlo. Hotely jsou levné a hlavně autentické, jelikož většina z nich není součástí klasických hotelových řetězců. Vychutnejte si také výborné pokrmy ve špičkových restauracích, jako je například Casa 46. Za jídlo v takové restauraci zaplatíte o polovinu méně než ve Spojených státech.

2. Jihoafrická republika

nejlevnějších zemíFoto: pexels

Jihoafrickou republiku stojí za to vidět! Je to rozvinutá turistická destinace se solidní infrastrukturou. Funguje tu Uber a hotely i stravování je levné. Pamatujte, že Jihoafrická republika se nachází na jižní polokouli, tudíž roční období jsou tam opačně, než jsme zvyklí. Když mají zimu a my léto, mají vše ještě o trochu levnější. Pokud se sem rozhodnete cestovat, kupte si letenku s velkým předstihem, opět ušetříte.

A co je nejlepší, mají tam levné víno. Za skleničku místního vína dáte méně než za lahev vody.

3. Kréta

nejlevnějších zemíFoto: pixabay

Navštivte Krétu! Nejen, že je to nádherné místo, ale v době hospodářské krize Řecko udržuje nižší ceny než ve zbytku Evropy. Kréta je jeden velký sen. Uvidíte tu poklidný způsob života, bez stresu a se spoustou tyrkysového moře. Díky úžasné přírodní kráse (jako je pláž Balos) a místním obyvatelům, kteří turisty vítají s otevřenou náručí, si užijete Krétu se vším všudy a ušetříte.


4. Maroko

nejlevnějších zemíFoto: pixabay

Maroko je jedna z nejdostupnějších afrických zemí, zejména co se týká letenek. Hlavní výhra je cena pokrmů, zaplatíte od 2 do 15 dolarů za předkrm, hlavní chod a neomezené množství mátového čaje. Pokud jste vegan nebo vegetarián, ušetříte ještě více, jelikož maso stojí nejvíce. Samozřejmě se tu ale dá najít také luxus, budete si připadat jako králové, pokud máte spoustu peněz.

airbnb sleva

5. Vietnam

nejlevnějších zemíFoto: pixabay

Cenově dostupné luxusní ubytování, levné a zdravé jídlo a krásné památky dělají z Vietnamu destinaci, kterou musíte navštívit! Jeďte na kajaku ve smaragdových vodách Halong Bay nebo si odpočiňte v Hoi An. Za pouhých 20 dolarů vás průvodce bude provázet celý den po Vietnamu, pěšky nebo na skútru.

6. Portugalsko

nejlevnějších zemíFoto: pixabay

Portugalsko je levné zejména proto, že dolar je v tuto dobu vůči euru silný. Spojte levné jídlo s neskutečnou přírodou i živým městem!


7. Ekvádor

nejlevnějších zemíFoto: pixabay

Ekvádor můžeme také zařadit mezi nejlevnější země. Nakupujte na místním trhu za málo peněz, najděte ubytování v rámci dobrovolnictví a můžete ještě ušetřit!

8. Barcelona

nejlevnějších zemíFoto: pixabay

Barcelona je jedno z nejnavštěvovanějších a nejoblíbenějších evropských měst. Najdete zde cenově dostupné aktivity, bezplatné atrakce a levné restaurace. Užijte si pokrm tapas a víno první třídy za 10 dolarů. Ztraťte se na trhu La Boqueria. Koukněte na nádhernou katedrálu a zábavní park.

9. Guatemala

nejlevnějších zemíFoto: pixabay

Stačí říct jediné – domorodé trhy, vesnice, jezera, nádherný výhled a to vše za málo peněz.

10. Las Vegas

nejlevnějších zemíFoto: pixabay

Ano, Las Vegas není jedno z nejlevnějších zemí, ale je tu spoustu bezplatných atrakcí: plameňák Flamingo, fontány, zimní zahrada Bellagiu nebo venkovní filmy a to není vše! Můžete tu ale také najít mnoho míst, kde se levně najíte. Ubytování ale levné není. 🙂

11. Bali

nejlevnějších zemíFoto: pixabay

Bali může být jeden ze vzdálenějších výletů za exotikou. Nabízí spoustu vysoce kvalitních zážitků za skvělou cenu. Zůstaňte v soukromé vile a mějte výhled na úžasné rýžové pole nebo nekončící moře. Budete tu mít neuvěřitelně zdravé stravovací možnosti a i doprava je levná.


12. Řecko

nejlevnějších zemíFoto: pixabay

A opět jsme u Řecka, které je levné zejména kvůli krizi. Ubytujte se v hotelu se 4 hvězdičkami za nízkou cenu, pijte levné koktejly a jezte tzatziki nebo olivy. Nezapomeňte si dát místní alkoholický nápoj Ouzo, jenom pozor, je silný :). Suvenýry jsou také nesmyslně levné.

13. Albánie

nejlevnějších zemíFoto: pixabay

Tento zapomenutý kout Evropy je překvapivě levná destinace na jinak velmi turistickém a drahém kontinentu. Albánie nabízí fantastické pláže, středomořské plody a ubytování za hubičku. V Albánii najdete neskutečné množství nádherných památek, které jsou buď volně přístupné nebo za malý poplatek. Jedná se o rozmanitou a velmi odlišnou stránku Evropy, která rozhodně stojí za návštěvu.

14. Kanada

nejlevnějších zemíFoto: pixabay

Využijte slabého kanadského dolaru a cestujte na sever Spojených států. Nebudete litovat!

15. Haiti

nejlevnějších zemíFoto: pixabay

Haiti = Karibik bez vysokých nákladů. Jedna z oblíbených pláží je pláž Wahoo Bay, která má úžasný výhled na hory a oceán z ohromujícího bazénu a pokojů. Odvážíte se ochutnat čerstvě usmažené kobylky a cvrčky?

Líbí se vám zmíněné nejlevnější země? Napište do komentáře, které a kam byste si přáli se podívat!

Podívejte se na 10 tajných tipů, jak cestovat po světě co nejlevněji!

airbnb sleva