Za chvíli je to po roce opět tady, ten nejočekávanější den, 5.12.! Z pekla i z nebe vyleze na zem známá trojka – anděl, mikuláš a čert. Asi nejvýraznější postavou je čert a díky nim jsou děti alespoň na jeden den ty nejhodnější bytosti a slíbí snad vše, co budete chtít. Konečně čas pro rodiče, kteří se baví a od svých dětí slyší slib, že už budou navždy hodné. Pokud si tento den chcete opravdu užít, doporučujeme se vydat do Rakouska, kde jsou čerti opravdová tradice se vším všudy i s průvodem. Čerti v Rakousku jsou zlí, hrůzostrašní a soutěží, kdo bude mít letos ten nejlepší kostým. Bojí se jich i dospělí a pořádají se nejrůznější průvody. Zvažte návštěvu s malými dětmi, ty by mohly mít trauma. Už se bojíte nebo těšíte?  Kdy a kam vyrazit?Čerti v Rakousku 2018

Čerti v Rakousku nebývají pouze jeden den, proto si můžete vybrat. Spojte to i s rakouským lyžováním, které opravdu stojí za to!
čerti v rakousku
Foto: pixabay
Slevové portály často nabízejí jednodenní až dvoudenní zájezdy autobusem nebo vlakem, kde jsou cílem právě čerti v Rakousku.

Průvod čertů v Retzu – 8.12. 2018

Vydejte se na opravdový slet čertů, takzvaných Krampusů ve dnech 8.-9.12. 2018 a spojte to s adventní Vídní a vánočními trhy.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Fürsten Teufel (@fuersten_teufel),

Mariazell – 24.11.2018

Tady je asi nejznámější průvod čertů vůbec. Jedná se o poutní místo, kde se každoročně scházejí ti nejhorší čerti. Můžete zároveň navštívit betlém, likérku nebo perníkové muzeum. Na tomto známém Krampuslaufu je asi 100 čertů, kteří jedou na velkých vozech za hlubokého a hlasitého hřmění. Opravdu úžasná podívaná!

Další čertovské reje najdete tady, i ty v Německu!

Steyr – 8.12.2018

Navštivte slavný Christkindlmarkt a uvidíte i ještě slavnější Krampusy, ze kterých se vám naježí chlupy a užijete si parádní čertovský slet.

Bad Goisern – 7.12. 2018

Kolem osmnácté hodiny se zde scházejí čerti, mikuláši i čarodějnice a předvádějí dvouhodinovou show. Jsou vážně strašidelní. Doporučujeme spojit tento čertovský rej s nádherným městem Hallstatt. Zvlášť v zimě je toho město kouzelné.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Krampuspage Austria👹🇦🇹 (@krampuspage_austria),

Schladming – 24.11. 2018

Nevěříte na čerty? Tady si to možná rozmyslíte. Platí se zde vstup 15 €. 

Pokud chcete ušetřit, nemít starosti s plánováním a užít si vše naplno, doporučujeme koupit již zorganizované zájezdy, na kterých neuvidíte pouze čerty, ale další zajímavá místa. Akce jsou většinou jednodenní, takže ráno vyjedete a večer jste zpátky se spoustou zážitků! Zkuste třeba tento zájezd – čerti v Rakousku, trhy a adnevní atmosféra.

Pokud nechcete využít žádný zájezd a chcete jet sami na sebe, cesta vyjde levno, pokud zvolíte autobusovou nebo vlakovou dopravu. Z Prahy do Vídně a zpátky se dostanete od 299 Kč. Zkuste třeba flixbus.

Tohle jsou nejkrásnější místa v Alpách!