Za chvíli je to po roce opět tady, ten nejočekávanější den, 5.12.! Z pekla i z nebe vyleze na zem známá trojka – anděl, mikuláš a čert. Asi nejvýraznější postavou je čert a díky nim jsou děti alespoň na jeden den ty nejhodnější bytosti a slíbí snad vše, co budete chtít. Konečně čas pro rodiče, kteří se baví a od svých dětí slyší slib, že už budou navždy hodné. Pokud si tento den chcete opravdu užít, doporučujeme se vydat do Rakouska, kde jsou čerti opravdová tradice se vším všudy i s průvodem. Čerti v Rakousku jsou zlí, hrůzostrašní a soutěží, kdo bude mít letos ten nejlepší kostým. Bojí se jich i dospělí a pořádají se nejrůznější průvody. Zvažte návštěvu s malými dětmi, ty by mohly mít trauma. Už se bojíte nebo těšíte?  Kdy a kam vyrazit?

Čerti v Rakousku 2022

Čerti v Rakousku nebývají pouze jeden den, proto si můžete vybrat. Spojte to i s rakouským lyžováním, které opravdu stojí za to!
 
 
čerti v rakouskuFoto: pixabay
 
Slevové portály často nabízejí jednodenní až dvoudenní zájezdy autobusem nebo vlakem, kde jsou cílem právě čerti v Rakousku.
 

Průvod čertů v Retzu – 3.12. 2022

Vydejte se na opravdový slet čertů, takzvaných Krampusů a spojte to s adventní Vídní a vánočními trhy.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Fürsten Teufel (@fuersten_teufel),
Mariazell – 19.11.2022

Tady je asi nejznámější průvod čertů vůbec. Jedná se o poutní místo, kde se každoročně scházejí ti nejhorší čerti. Můžete zároveň navštívit betlém, likérku nebo perníkové muzeum. Na tomto známém Krampuslaufu je asi 100 čertů, kteří jedou na velkých vozech za hlubokého a hlasitého hřmění. Opravdu úžasná podívaná!

Steyr – 19.11.2022

Navštivte slavný Christkindlmarkt a uvidíte i ještě slavnější Krampusy, ze kterých se vám naježí chlupy a užijete si parádní čertovský slet.

Bad Goisern – 7.12. 2022

Kolem osmnácté hodiny se zde scházejí čerti, mikuláši i čarodějnice a předvádějí dvouhodinovou show. Jsou vážně strašidelní. Doporučujeme spojit tento čertovský rej s nádherným městem Hallstatt. Zvlášť v zimě je toho město kouzelné.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Ronald Garscha (@rongarschaphotography)


 

Schladming – 26.11. 2022

Nevěříte na čerty? Tady si to možná rozmyslíte. Platí se zde vstup 15 €. 

Pokud chcete ušetřit, nemít starosti s plánováním a užít si vše naplno, doporučujeme koupit již zorganizované zájezdy, na kterých neuvidíte pouze čerty, ale další zajímavá místa. Akce jsou většinou jednodenní, takže ráno vyjedete a večer jste zpátky se spoustou zážitků! Zkuste třeba tento zájezd – čerti v Rakousku, trhy a adventní atmosféra.

Pokud nechcete využít žádný zájezd a chcete jet sami na sebe, cesta vyjde levno, pokud zvolíte autobusovou nebo vlakovou dopravu. Z Prahy do Vídně a zpátky se dostanete od 299 Kč. Zkuste třeba flixbus.

Tohle jsou nejkrásnější místa v Alpách!