Blíží se vám první dovolená 2019? Už jste přemýšleli nad tím, kam vyrazíte? Pokud vás nic nenapadá, poradíme vám TOP destinace, které jsou trendy, zajímavé a rozhodně s nimi nešlápnete vedle. Některá místa jsou klasika, některá vás možná překvapí. Vybrali jsme od každého něco, Evropa, Amerika, Asie.. zkrátka vybere si každý. Ať už dáte přednost levné zemi nebo drahé, pokud bude v tomto seznamu, bude to za to stát!Dovolená 2019 – TOP země

dovolená 2019
Foto: pixabay

Švýcarsko

Napadlo by vás vyrazit na dovolenou do Švýcarska? Nás dřív také ne, ale byla by chyba, nevidět ta nádherná jezera, hory a nezkusit mléko od švýcarským krav. Je to dražší destinace, ale je blízko, dostanete se sem autem za pár hodin a pokud máte rádi spaní pod stanem, ve Švýcarsku je spoustu kempů, které jsou k tomu přizpůsobené. Zažijte také skvělé dobrodružství mezi horami v malé chaloupce.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený @schweiz 🇨🇭 (@schweiz),

Polsko

Polsko je naše sousední země, je opravdu velmi levná a dokonce má i pláže s mořem, které vypadají jak v Karibiku. Můžete chodit na trhy a kupovat si čerstvé ovoce a zeleninu, popíjet kávu v kavárnách a chodit po památkách. Zkuste města Wroclav, Krakov nebo Varšavu. Počítejte ale s tím, že moře bude trochu studenější.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Iwona Krezymon 🇵🇱 (@iwonakrezymon),

Kanada

Láká vás dovolená 2019 někde dál? Třeba v Americe? Jestli máte rádi dobrodružství, vydejte se do Kanady a na vlastní oči si prohlédněte Grizzly medvědy a naprosto úchvatnou přírodu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Nati per vedere (@natipervedere),

Filipíny

Nevadí vám jet daleko, ale na oplátku si užít naprosto skvělou dovolenou s průzračně modrým mořem, jemným pískem a krásnou přírodou? Jestli toužíte po typické dovolené na pláži s drinkem v ruce a asijským skvělým jídlem, Filipíny jsou tím pravým, jen se podívejte na obrázku níže, nechtěli byste tam teď být?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Travel • Beach • Good Life (@traveler.diaries),

Maroko

Maroko je barevnou zemí na západě Afriky, která nabízí hodně zajímavou kulturu. Máte rádi teplo a moře a přitom byste rádi i město, zajímavou gastronomii a levno? Jeďte do Maroka, letenky pořídíte opravdu levně.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Irena i Marek (@hooltaye_w_podrozy),

Itálie

Dokonalá zmrzlina a těstoviny, moře, město, nákupy, kavárny, památky.. chcete slyšet ještě něco? Itálie byla, je a bude oblíbená, takže jestli jste tam nikdy nebyli, zajeďte si – autem nebo letadlem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený best of [my] 😎 world (@jaime.c.abreu),

Vietnam

Nechcete se jen vyvalit na pláži, ale záleží vám na poznávání cizích kultur a rádi byste vycestovali za přírodou? Vietnam má hodně odlišnou kulturu i krásnou přírodu, tak neváhejte letět sem. Letenka bude sice dražší, ale za ubytování i jídlo ušetříte.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Photographer | Nature | Travel (@pictures_of_quality),

Mexiko

Nebojte se jet do Mexika! Co se týče bezpečí, stačí když se vyhnete nebezpečným místům! Milujete avokádo a tacos? Mmmmm v Mexiku si toho užijete do sytosti. Moře tu samozřejmě mají taky, nebojte.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený TRAVEL🛬RESORT🏦BEACH🏞 (@travelerdestinations),

Jaká bude vaše dovolená 2019? Vyberte si některou z TOP destinací.

Další inspiraci na místa ideální pro dovolenou, najdete tady.