Podle statistik 69 % dospělých používá alespoň jednu sociální síť a postuje na ni příspěvky. Většina lidí si však neuvědomuje, že Facebook nebo třeba Instagram shromažďuje velké množství osobních informací o svých uživatelích, takže se jim to v mnoha případech může vymstít. Měli byste si uvědomit, že sociální síť je nebezpečné místo a měli bychom si rozmyslet, co na sebe veřejnosti prozradíme. Podívejte se na 13 věcí, které byste nikdy na sociální síť neměli dávat.13 věcí, které byste neměli dávat na sociální síť

sociální síť
Foto: pexels

1. Intimní podrobnosti o vašem vztahu

Cokoliv se děje mezi vámi a vaším partnerem by mělo zůstat mezi vámi, pokud zrovna nesdílíte společnou fotku z dovolené. Nepište ale o tom, co se děje ve vaší ložnici, jakými přezdívkami se oslovujete nebo o jiných soukromých věcech, které dodávají vašemu vztahu zvláštní hodnotu, jinak byste mohli ztratit respekt a důvěru partnera.

Proč skutečně šťastné páry nemluví o svém vztahu na sociálních sítích?

2. Líbací selfie

Tyhle fotky by měli také zůstat v galerii vašeho telefonu. I polibek byste měli brát jako intimnost, která na sociální síť zkrátka nepatří. Také to vaši svobodní přátelé mohou brát jako provokaci. Někomu to připadá nevhodné a odborníci říkají, že páry které se prezentují na sociálních sítích, se ve vztazích cítí nejistě a mají pochybnosti o svých protějšcích.

sociální síť
Foto: pexels3. Selfie na duchovních akcích

Některé situace a příležitosti vyžadují úctyhodné chování, proto byste se neměli fotit během pohřbu, na hřbitovech, kostelích nebo na jiných místech, kde probíhá bohoslužba. A v žádném případě na těchto místech nefoťte druhé.

4. Ilegální chování

Pokud se chcete pochlubit tím, že porušujete zákon (řízení pod vlivem, focení selfie na dálnici, držení nelegální zbraně), můžete v nejlepším případ dostat pokutu a nebo v horším případě jít do vězení. Někteří lidé zacházejí až tak daleko, že se chlubí s množstvím drog, kterí získali nebo s hotovostí, kterou právě ukradli.

sociální síť
Foto: pexels

5. Provokativní komentáře

Dokonce i když si myslíte, že budete se svým komentářem vtipní, měl byste být opatrní a přemýšlet nad tím, co píšete. Někoho můžete lehce urazit. Proto je lepší vyhýbat se tématům jako je náboženství, politika, genderové rozdíly a další závažné problémy.

6. Stížnosti na vaší práci

I když vaši kolegové nebo nadřízení nemají přístup k vašemu profilu na sociální síti, mohou se dozvědět o vašich negativních postojích nebo výrocích o práci a z toho můžete mít nemalé problémy. Raději si postěžujte rodině, kamarádům nebo někomu blízkému.7. Aktuální umístění

Na jednu stranu je skvělé, že rodina a známí mají šanci vědět, kde se zrovna nacházíte, ale měli byste si to nechat raději pro sebe kvůli zlomyslným osobám, které ani neznáte a chtějí vám uškodit. Raději si vypněte sledování polohy ve svém telefonu.

8. Dovolenkové plány

Zveřejňování pravidelných informací o tom, kde jste a co děláte a také co máte v plánu, patří k největším chybám, co můžete udělat. Nikdy nevíte, kdo by tyto informace mohl vidět a použít je k tomu, vykrást váš dům v tu pravou chvíli, kdy nejste doma. Pokud se ale potřebujete podělit o váš cestovní zážitek, raději to udělejte, až se z dovolené vrátíte domů.

9. Osobní dokumenty

Dostali jste zrovna řidičák nebo si fotíte pas na letišti, když někam letíte? Nezapomeňte, že čím víc odhalíte, tím víc se ocitáte v nebezpečí. Lidé mohou online ukrást vaší identitu nebo se dostat do vašeho domu a ani byste nevěřili, jak lehké to je. Pokud si je ale pořebujete fotit za každou cenu, skryjte alespoň důležité informace. Platí to pro všechny typy dokumentů, které obsahují vaše jméno – pasy, letenky, občanský průkaz, záznamy o majetku atd.

sociální síť
Foto: pexels10. Informace o vašich financích

Peníze jsou obecně velmi choulostivé téma, které na sociální síť nepatří. Pokud jste velmi úspěšní, dostali jste vyšší plat nebo jste si koupili Porsche, raději se pochlubte někomu hodně blízkému a ne všem lidem, kteří se objevují na sociálních sítích a že jich je hodně. Budete muset čelit závistivým připomínkám nebo můžete o vaše jmění přijít, existuje totiž spoustu velmi schopných hackerů, kteří mohou snadno získat přístup k vašim úsporám. Nikdy nesdílejte kreditní karty, bankovní účty, výpisy z účtu ani nic podobného.

11. Fotky z párty

Nikdy nesdílejte obrázky, kde jste opilí nebo děláte věci, za které byste se mohli stydět. Může vidět váš šéf nebo babička. Riskujete ztrátu důvěry a také vyhazov. A to jen kvůli pár fotkám.

sociální síť
Foto: pexels

12. Ultrazvukové snímky

Za prvné byste měi počkat do druhého trimestru těhotenství, než budete světu oznamovat radostné zprávy, protože v této době už nehrozí tak velké riziko potratu. A za druhé je velmi nevhodné sdílet fotografie vašeho nenarozeného dítěte, vaši sledující by to mohli považovat za nepříjemné.13. Drahé dárky

Studie ukazují, že prohlížení fotek drahých věcí jiných lidí na sociálních sítích zvyšuje naše pocity nejistoty a selhání a naplňuje nás závistí a nespokojeností s vlastním životem. Možná také připoutáte pozornost, lidé budou přemýšlet o vašem bohatství a riskujete krádež.

sociální síť
Foto: pexels

Jakmile něco zveřejníte, můžete to smazat, ale v historii to vždy zůstane. Buďte tedy opatrní a přemýšlejte, co všechno dáte na sociální síť a s čím se pochlubíte a co si necháte pro sebe. Co sdílíte vy? Dejte nám vědět v komentářích, jaký na to máte názor vy.

Jak dáváme na sociální sítě fotky z dovolené a jak je to v realitě?

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.