Chodíte pozdě? Možná není všem dnům konec. Lidé, kteří chodí věčně pozdě, jsou často považováni za neohleduplné a nevychované. Když se ale podíváte na jejich osobnostní rysy zblízka, zjistíte, že opozdilci v sobě ukrývají spoustu pozitivních vlastností. Podle deníku Business Insider bývají lidé se špatně vyvinutým vnímáním času větší optimisté a mají schopnost zvládat velké množství úkolů najednou jak v práci, tak i doma. Navíc mají typ osobnosti B, který se vyznačuje například větší kreativitou.Jsou dobří v multitaskingu

Kvůli multitaskingu často ztrácíme pojem o čase, dokazuje výzkum o polychronicitě a osobnosti, který provedl výzkumník Jeff Conte z oddělení psychologie na státní univerzitě v San Diegu. Conte ve svém výzkumu zjistil, že lidé upřednosťnující multitasking chodí do práce později než ti, kteří ne. Možná se to zdá být naškodu, ale takoví lidé zpravidla mívají spoustu aktivit a jsou velmi produktivní, podívejte se například na začínající podnikatele nebo matky na vyšších pracovních pozicích.

multitasking

Mají typ osobnosti B

Lidé s osobnostním typem B sice nejsou tak soutěživí a organizovaní jako lidé s osobností typu A, za to jsou ale daleko více kreativní, uvolněnější a inovativní a mají horší vnímání času. Conte zjistil, že lidé typu B mají pocit, že čas plyne pomaleji. Dokázal to testem, ve kterém požádal skupinu lidí, aby odhadli z hlavy, jak je dlouhá jedna minuta. Zatímco skupina A odhadla minutu téměř přesně jako 58 sekund, u lidí s osobnostním typem B trvala minuta průměrně 77 sekund. Ačkoliv vám tento rozdíl nemusí připadat zásadní, když ho převedete například na hodinu, může se jednat už o rozdíl několika minut.

chodíte pozdě
Jsou větší optimisté

Podle deníku Business Insider mají často optimisté pocit, že zvládnou více věci, než je ve skutečnosti možné. Díky tomu však dokážou proplouvat životem s větším nadhledem a klidem. Psychologové by vám řekli, že tito lidé jsou klasickým případem tzv. „neschopnosti plánování“, která je podle nich jednou z příčin chronické latence. Neustále podceňují, jak dlouho bude co trvat a opožďují se celý život. V našem upěchaném světě se nám to může zdát jako prokletí, ale věční opozdilci žijí ve větším klidu a radosti, než si myslíme.

Chodíte pozdě?

Chodíte pozdě. Napište nám, jestli na vás tyto 3 body sedí 🙂 Budeme rádi za komentáře.