Co obědvají lidé v největších a nejznámějších firmách světa? Jejich kavárny a jídelny by se mnohdy mohly rovnat nejlepším světovým restauracím. Ale má to jedno velké „ale“, všechno je tu zadarmo, alespoň tedy pro zaměstnance. Tyto úspěšné společnosti si uvědomily, že cesta k zaměstnancově spokojenosti vede přes jeho žaludek. Podívejte se, jak vypadá menu v největších firmách světa:
Google

Centrálu Google najdete v New Yorku. Zaměstnancům tu servírují 3 jídla denně s překrásným výhledem na Manhattan. Jídelna má několik zón, kde naleznete několik druhů kuchyní, fastfood, svačiny, zmrzliny a nápoje. Jedna z nejpopulárnějších recenzí hlásá: „Když chcete být zklamáni ze své práce, nechte se pozvat svým kamarádem z Google k nim do jídelny na oběd. Je to neskutečné!“

Apple
Sídlo společnosti Apple se nachází v Cupertinu v Kalifornii. Jejich jídelna, která se jmenuje „Caffé Macs“, je velice prostorná, světlá a úplně zdarma. Caffé Macs servíruje všemožné kuchyně: mexickou, italskou, japonskou, španělskou a francouzskou. No a samozřejmě ještě klasický fastfood. K snídani si můžete dát francouzský toust s jahodami, palačinky s čokoládou, fresh džusy, několik druhů zmrzliny a další dezerty. Menu se průběžně mění.

Facebook

Nedávno se sídlo společnosti Facebook přesunulo do malého městečka Menlo Park v Kalifornii. Zaměstnanci dostávají 3 jídla denně v „Epic Cafe“. V jídelně se servíruje hlavně americká a asijská kuchyně a můžete si jídlo i odnést sebou, pokud zde pracujete. Také tu je bonus pro návstěvníky firmy: dostanou příjemnou slevu!

obědvají lidé

Dropbox
Sídlo Dropboxu se nachází v San Franciscu v Kalifornii a jejich jídelna se jmenuje „Tuck Shop“. Jídelna se rozprostírá na téměř 400 metrech a nabízí prakticky neomezený výběr jakéhokoli jídla. Společnost si cení zejména svých šéfkuchařů, kteří pracovali v nejlepších restauracích světa.

 
obědvají lidé

Pixar

Pixarské Cafè Luxo (Kalifornie) vítá své návštěvníky postavičkami Pixaru, Buzzem Rakeťákem a kovbojem Woodym. Poté, co návštěvníci vstoupí dovnitř, čeká je pohled, jakoby zrovna vstoupili do Musée d’Orsay v Paříži, což bylo přání Stevea Jobse, když společnost vedl. Menu v Cafè Luxo nabízí množství pokrmů jako je losos v javorovém sirupu, pasta s tofu, hamburgery, smažené ravioli, stejky, burrito, pizzu a všemožné dezerty.

 
obědvají lidé

Twitter
Vedení populární společnosti bylo přestěhováno do nových prostor, nyní se tedy nachází v budově z roku 1937 na Market Square, přímo v srdci prosluněného San Francisca. Je zde jídelna, která je pro zaměstnance zdarma a její menu je rozděleno do několika různých skupin pokrmů, které jsou označené hashtagy jako #comfort, #tenderloin (svíčková) @birdfeeder (krmítko)