Víte, že existují jídla a potraviny, které účinně působí jako afrodiziakum (zvyšuje libido a sexuální vzrušení)? My vám dnes ukážeme 11 takových jídel, které když budete jíst, budou fungovat jako právě zmíněné afrodiziakum. Nemusíte do sebe cpát prášky, jde to i přirozenou cestou!11 zdravých jídel, které působí jako afrodiziakum

afrodiziakumFoto: pixabay

1. Banány

Na prvním místě jsou banány, už jen kvůli jejich tvaru. Banány jsou bohaté na draslík a vitamíny, taktéž obsahuje enzym bromealid, který podporuje sexuální zdraví mužů.

afrodiziakumFoto: pixabay2. Chřest

Chřest je přirozeně nízkokalorický, je bohatý na vitamín K, minerály vlákninu i antioxidanty. Zkuste si ho připravit na másle, chutná výborně.

3. Med

Med je sladké lepkavé afrodiziakum. Dříve byl med doporučován léčiteli novomanželům při svatební cestě.

4. Avokádo

Avokádo připomíná další část mužského pohlaví. Jednak povzbuzuje a obsahuje spoustu vitamínů, minerálů a podporuje zdravou prostatu.

5. Čokoláda

Všichni víme, že čokoláda zlepšuje náladu. Hlavně hořká čokoláda obsahuje antioxidanty, které podporují zdravé stěny cév a pomáhají k tomu, aby krev rychle proudila.

afrodiziakumFoto: pixabay6. Ústřice

Syrové ústřice jsou bohaté na zinek, který je nezbytný pro sexuální zdraví mužů. Také obsahují velké množství vílkovin, vápníku, draslíka, železa, hořčíku a vitamínu B-12.

7. Fíky

Fíky obsahují více minerálů než jiné ovoce. Listy fíků se často používají k zakrytí intimních partií, což je taková vtipná asociace.

8. Jahody

Jahody jsou nejzdravější potravinou, kterou najdete v tomto seznamu. Obsahují mnoho vitamínu C, draslíku a antioxidantů.

afrodiziakumFoto: pixabay9. Chilli papričky

Papričky vnáší do jídla oheň a vášeň a to samé umí vnést i do vašeho milostného života. Obsahují přírodní sloučeninu kapsaicin, která produkuje teplo. Jsou také výborným zdrojem vitamínu C a dalších vitamínů a minerálů.

10. Granátová jablka

Granátová jablka jsou symbolem plodnosti a zároveň jsou bohatá na vitamíny, minerály a antioxidanty.

Tyhle potraviny působí jako afrodiziakum, věděli jste to?

Tyto superpotraviny zvyšují imunitu.