Léto se pomalu schyluje ke konci, ale to neznamená konec cestování a hezkého počasí! Můžeme na konci léta vyrazit někam, kde je ještě pořád teplo a užít si nějaké ty výlety do Evropy. Máme pro vás 10 nápadů na krátké výlety do Evropy, které vás nebudou stát tolik peněz, užijete si teplé počasí a hlavně uvidíte nádherná místa a památky. Do většiny měst se dopravíte autem a nebo letadlem, let netrvá dlouho.Výlety do Evropy na konci léta

výlety do Evropy
Foto: pixabay

1. Benátky

Itálie jsou skvělý nápad, protože je na jihu a tudíž vás čekají i v září příjemné teploty. Benátky jsou nádherné město, které zvládnete za víkend. Stihnete se tam ztratit, utratit těžké peníze za jídlo a kávu a projdete se krásnými úzkými uličkami, které tam jsou typické. Určitě nebudete zklamaní.

2. Barcelona

Španělsko? Ano! Opět země na jihu a Barcelona, tam lidé jezdí po celý rok bez ohledu na roční období. Je to úžasné město, plné památek a také hodně turistů. Ale rozhodně stojí za vidění. Jenom pozor na peněženky 🙂

3. Toulouse

Je libo Francie? Na víkend nebo pár dní se parádně hodí Toulouse, které je o proti jiným francouzským městům klidnější. I zde si pochutnáte na úžasném křehkém pečivu a makronkách.

4. Řím

Říká se, že všechny cesty vedou do Říma a já nemůžu nic jiného, než souhlasit. Kdo neviděl Řím, jako by nežil. Udělejte si výlet a uvidíte sami.

5. Málaga

Opět španělské město, tentokrát na jihu. Jeďte se podívat na moře a krásné přístavní město. Doporučuji podniknout roadtrip po Španělsku a Málagu rozhodně nevynechat.

6. Atény

Tak v Řecku bude v září rozhodně horko. Tak si prodlužte léto a leťte za sluníčkem! Atény na vás dýchnou neuvěřitelnou atmosférou a pokud milujete historii, budete toto místo milovat ještě více.

7. Mallorca

Pokračováním už zmíněného roadtripu do Španělsku je Mallorca! Jestli toužíte po moři, párty a super jídle, vydejte se sem!

8. Varšava

Z jihu jsme se přesunuli na sever od České republiky do Polska. Víte, že Varšava a obecně Polsko jsou vážně levné? Tady se můžete rozšoupnout a prý se tu skvěle nomádí. 🙂

Příspěvek sdílený ND (@nastja_den),

9. Dubrovnik

Zabalte si, nastartujte auto a vyražte. V Dubrovniku se sice v létě nedalo koupat, ale to město vážně stojí za to. V nejhorším můžete autem popojet o kousek dál.

10. Sofie

Bulharsko je země, kterou hodně lidi kritizují, aniž by tam byli. Každá země má něco do sebe a Bulharsko též. Jeďte tedy objevit hlavní město!

V České republice máme spoustu nádherných míst, kam můžete na konci léta vyrazit, ale pokud hledáte inspiraci na výlety do Evropy, tady je pár nápadů.

Podívejte se na 11 utajených míst, o kterých průvodci nepíšou!

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.