Cestování letadlem může pro někoho být skvělou záležitostí a pro někoho horor. Ať či tak, v obou případech se vám budou hodit rady a tipy pro létání. Přečtěte si je, abyste se ujistili, že vše víte nebo se něco nového přiučte. Až někam poletíte, raději si tento článek přečtěte ještě jednou. Ke které skupině patříte, k milovníkům létání nebo k těm, kteří letadla nesnáší?Tipy pro cestování letadlem

cestování letadlem
Foto: pexels

1. Před i během letu hodně pijte.

Pokud to neuděláte, hrozí vám dehydratace, nebude vám dobře a budete vysušení. Rozhodně se budete cítit lépe, pokud budete pít nejlépe čistou vodu, nebojte se o ni v letadle říct. Hlavně se vyhněte alkoholu, ten vám dobře neudělá. Dobrým tipem může být to, že si vezmete prázdnou lahev, kterou si po kontrole naplníte vodou.

2. Do letadla si vezměte věci, které si myslíte, že potřebovat nebudete.

Mezi takové věci patří například deka, měkký polštářek nebo gelová maska na oči. Opravdu za ně budete vděční. Pokud si je nevezmete, poučíte se a příště bez nich nedáte ani ránu.

3. Nesnažte se do sebe nacpat co nejvíce cukru.

Lidé si myslí, že když budou při letu jíst hodně sladkého, bude pro ně let snesitelnější. To bohužel není pravda, raději si dejte ovocnou šťávu. Vzhledem k tomu, že při dlouhých letech lidem otékají nohy, cukr vážně není dobrou volbou,

4. Poslouchejte stevardy.

Oni vědí co dělají a pokud vám řeknou, ať si vypnete mobilní telefon nebo se připoutáte, myslí to vážně. Neztěžujte jim práci,

Podívejte se proč musíte mít při vzletu a přistání vypnutý mobil.5. Zabavte se.

Běžně nestíháte? Na palubte vyřiďte vše, co potřebujete. Napište e-maily (na zemi je odešlete), dělejte něco, na co jindy nemáte čas a udělejte opravdu užitečné věci. Pusťte si k tomu hudbu do sluchátek a půjde to samo.

6. Ovládejte se.

Na palubě je hodně cestujících, se kterými musíte sdílet jeden prostor. Jakmile uslyšíte plačící dítě nebo vám někdo kope do sedačky, zkuste se ovládnout a říct vše v klidu. Nejhorší jsou právě lidé agresivní a nervózní, kterří vyvolávají zbytečnou paniku.7. Snižte stres.

Pokud cítíte úzkost z létání, snažte se ji snížit. Čtěte knížku, poslouchejte, mlsejte, dejte si třeba hroznový cukr, zkuste i spát. A  let zvládnete levou zadní.

8. Pijte jen balenou vodu.

Říká se (stevardi to říkají), že byste neměli pít vodu z letadla, údajně se v ní mohou vyskytovat různé bakterie.

Jsou tyto tipy pro cestování letadlem užitečné? Budeme rádi, když budete článek sdílet a s radami se podělíte.

Podívejte se na rady, jak zvládnout dlouhý let letadlem.