Kam na výlet, když se nikam nesmí? Zapomeňte pro tentokrát na známé turistické cíle a vydejte se za dobrodružstvím do své vlastní obce. Budete překvapeni, jaké zajímavosti najdete za humny.
Rozhledna Balkon

Nejčastěji navštěvovanou rozhlednou Česka se stala rozhledna Balkon. Podle aktuálních statistik na ní jen za poslední víkend zamířilo několik milionů Čechů prahnoucích po krásných výhledech. “Je to zcela logické. Balkon je jedno z mála míst, kam se ještě může, a proto tu i v březnu očekáváme miliony návštěv denně”, vysvětluje Krista Audiová z cestovatelské komunity Úžasná místa v Česku. Rozhledna se údajně stala populární i mezi lidmi, kteří se dříve výletům zcela vyhýbali. “Je to dané především její snadnou dostupností a bezplatným rodinným vystupným”, doplňuje Audiová.

Naučná stezka Chodníky

Chcete si dát pořádně do těla a ještě se něco zajímavého dozvědět? Díky dobrovolným turistickým nadšencům vznikla ve vaší obci naučná stezka Chodníky. Okruh začíná před vchodem a vede až na hranici obce, kde můžete zamávat přátelským domorodcům z vedlejší vesnice. Po cestě vás čeká několik naučných zastavení z historie vaší obce. “Nejoblíbenějším turistickým cílem je budova bývalé školy, která je společně se zaniklými restauracemi a obchůdky součástí historického skanzenu ukazujícího dřívější bezstarostný život plný zábavy a neřestí.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Lukáš Hybner (@lukas.hybner)

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tomáš Minarovič (@kominar)
Bosá stezka Domov

Unikátní zážitek pro vaše chodidla. Na bosé stezce Domov se během jedné procházky můžete projít po několika površích. “Návštěvníci se mohou projít naboso například po vinylu, dlažbě, dřevě nebo koberci a zapojit tak do objevování všechny smysly”, říká správce stezky. Pro odvážlivce a jejich chodidla je tu připravená ošatka s hráškem a milovníci adrenalinu zase uvítají stezku posypanou kostičkami stavebnice Lego.

Obecní triatlon

Přepadá vás občas trudomyslnost? Nezapomínejte, že ve zdravém těle je zdravý duch, a začněte aktivně sportovat. Pro začátek se můžete třeba zapojit do obecního triatlonu. “Jedná se o zdraví prospěšný sport pro všechny věkové skupiny”, vysvětluje starosta obce. Pravidla jsou jednoduchá, každý musí absolvovat celkem tři disciplíny: hod skleněnou lahví do kontejneru, vrh pytle s plasty do koše a dupání kartonů před popelnicí. “Věříme, že tím lidé prospějí nejen svému zdraví, ale i životnímu prostředí”, doplnil starosta.

obecni triatlon
Procházka borovicovým hájem

Chybí vám vůně lesa, borovic a jehličí? Jestli se vám stýská po lese v sousední obci a přijde vám tak trochu, že jde všechno do háje, nezoufejte. Zůstaňte doma, otevřete si borovičku a zavzpomínejte na staré dobré časy.

Chybí vám tu nějaký výlet? Napiště nám tip do komentáře na našem Facebooku.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený James Silvester (@jamessilvester1)

Tímto článkem nechceme zlehčovat současná opatření, která jsou nezbytná pro to, abychom ušetřili životy tisíců lidí v Česku a našich blízkých. Naopak, chceme vám v této těžké chvíli zvednout náladu a společně se tomu s nadsázkou zasmát. Nic jiného nám totiž nezbývá. A už se neskutečně těšíme na to, až vám zase budeme moci dávat tipy na dechberoucí místa na našem profilu Úžasná místa v Česku. A můžeme vám slíbit, že už velmi brzo se můžete těšit na pořádnou novinku, která vám usnadní výlety po celém Česku.