Už začíná být krásné počasí, které je jako dělané k výletování. Vsadíme se, že jste ještě nenavštívili všechny krásné hrady, které máme u nás v České republice a že jich je hodně. Nebudeme jmenovat všechny, ale posvítíme si na nejhezčí hrady, jejichž návštěvu rozhodně doporučujeme a každý by je měl vidět. Ukažte hrady dětem, jděte na prohlídku a naučte se něco nového. Hrady se většinou nacházejí na kopci a tak si protáhnete šlachy, když se budete sápat nahoru. Tak který si vyberete? V seznamu najdete hrady, kam můžete vzít děti a i ty, které jsou v kočárku nebo když se chcete vydat na výlet na kolech.9 tipů na nejhezčí hrady v Čechách

nejhezčí hrady
Foto: pexels

1. Karlštejn

Hodinku od Prahy se nachází Karlštejn, což je jeden z nejnavštěvovanějších a nejhezčích hradů v ČR. Doporučujeme vyrazit vlakem, cestou si prohlédnout krásy řeky Berounky a okolí a vyšplhat až nahoru k hradu, kde si dáte prohlídku. Cesta nahoru je plná obchůdků a stánků s občerstvením a suvenýry a až se vám hrad ukáže v celé své kráse, budete jen žasnout. Karel IV. to uměl. Neváhejte na hrad vyrazit i na kole. Kupte si lístky online zde, abyste nemuseli čekat frontu. Tohle místo rozhodně nesmí chybět v seznamu „nejhezčí hrady“.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jirka Král (@jirkakral),

2. Český Krumlov

Český Krumlov patří k nejhezčím městům u nás a stejně tak i jeho hrad a zámek. Můžete se pokochat celkem čtyřiceti budovami! Spojte návštěvu s prohlídkou města, ztraťte se v uličkách a dejte si něco dobrého ve vyhlášených podnicích. Romantika jak blázen.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Justin Li (@justinfunfun),

3. Loket

Autem, vlakem, pěšky, po vodě? Všemi těmito možnostmi se dostanete na hrad Loket. Nenechte si na tomto hradu ujít kulturní akce nebo pokud se vám místo líbí a chystáte svatbu, není snad lepší místo. Až sem půjdete, nezapomeňte, že mazlíčci na hrad nesmí.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Dominika Pokludová • dblog (@dominika.po),

4. Žebrák

30.3. svoje hradní brány otevře hrad Žebrák! Musíte na něj doslova vyšplhat, takže ideální pro dobrodruhy. Kolo tam nedostanete, občerstvení ani toaletu nečekejte. Hrad jak má být!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tyberiusz Pawłowski (@zamkoholik),

5. Kost

Vyražte do Českého ráje na hrad Kost. Co se týče prohlídek, máte na výběr ze tří okruhů a pro děti je připravena třicetiminutová cesta „Z pohádky do pohádky“, která trvá 30 minut. Děti do 6ti let mají prohlídku zcela zdarma.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Napawn ss (@npxwnss),

6. Pražský hrad

Tento nejznámější hrad u nás znáte asi všichni, ale byli jste tam už? Pokud nejste z Prahy, tak si tam udělejte výlet a prohlédněte si sídlo naše pana prezidenta. Doporučujeme výlet spojit s výborným obědem v restauraci Kuchyň, která se nachází přímo vedle Pražského hradu. Nabízí zde výborná česká jídla.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Stanislav Kidalov (@stanislav.kidalov),

7. Kokořín

Ve středočeském kraji, kousek od Prahy, se nachází hrad Kokořín. Hrad je otevřen od dubna a můžete si vybrat mezi dvěma prohlídkovými okruhy. Doporučujeme si vybrat oba dva, dospělá osoba zaplatí jen 80 Kč. V pondělí má hrad zavřeno.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Nick Forrow (@nick_forrow),

8. Bouzov

Kousek od Olomouce navštivte hrad Bouzov, který je hezčí, než byste čekali. Dojdete k němu krásnou vesničkou a pokud se na hrad vydáte v době, kdy je festival ČESKÉ HRADY a budete mít vstupenku, automaticky můžete zadarmo i na prohlídku hradu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Fantaghirò_Official (@fantaghiro_official),

9. Křivoklát

Hrad Křivoklát naleznete ve středočeském kraji v okrese Rakovník. Patří k nejoblíbenějším hradům vůbec. Informace o vstupném najdete tady. Doporučujeme vyzkoušet pohádkové noční prohlídky.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Lenka Saloňová (@rumova__pralinka),

Tohle jsou nejhezčí hrady v ČR, které musíte vidět!

Nestačí vám ČR? Podívejte se na krásné hrady a zámky, které najdete v Evropě.