Už vás někdy napadlo vyrazit na výlet za tmy? Ne? Tak to je velká škoda! Je to totiž opravdový zážitek a dobrá zkušenost. Chce to kapku odvahy, možná trochu vystoupení z komfortní zóny a hlavně plán. Odměnou vám ale bude dobrodružství, zvládnutí něčeho nového a neobvyklého a také vzpomínky a možná i nějaké pěkné fotky. Jestli vám to přijde jako dobrý nápad a rádi byste na noční výlet vyrazili, ale nenapadá vás kam, abyste z toho něco měli a aby to bylo bezpečné, můžete si vybrat z následujících míst, která doporučujeme my.

Přečtěte si také: 20 dechberoucích míst v Česku, která musíte navštívit alespoň jednou za životKam na noční výlet: 10 tipů na úžasná místa, kam vyrazit za tmy

 

1. Jizerka

Jizerka je osada, která je součástí obce Kořenov v Jizerských horách, kde lze pozorovovat nejtemnější oblohu v České republice. Z takového kouzelného místa můžete pozorovat hvězdy a někdy dokonce i polární záři, když budete mít štěstí.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jizerky LOVE (@jizerkylove)

2. Centra měst

Až budete v Praze, Kutné hoře, Brně, Českém Krumlově, Olomouci, Plzni nebo v Telči, určitě počkejte, až zapadne slunce a za tmy se běžte projít po historickém centru města. Je to krásná podívaná, uvidíte osvětlené budovy a památky a romantici budou nad míru spokojení.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Prague | Official tour guide (@pragueworld)

3. Sněžka

Na vrchol Sněžky se každoročně chodí kochat spoustu lidí východem slunce. A my říkáme ano, to je nádhera. Pokud budete mít štěstí na počasí a nebude mlha, užijete si naprosto krásný a romantický východ slunce, který za to stojí. Přivstaňte si, teple se oblečte, sbalte horký čaj do termosky a hurá na cestu. Je to náročné, ale odměnou vám bude úžasný výhled. Doporučujeme přespat na některé z horských chat (Luční bouda, Růžohorky, Sliezski dom), abyste to měli na vrchol blíž.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Úžasná místa v Česku (@uzasna.mista)

4. Jeskyně víl v Kyjovském údolí

Tohle je super místo na noční výlet. Jde o jeskyni, která je v zimě, když mrzne, pokrytá ledopády a ledovými krápníky a kolem nich jsou svíčky, jsou tedy osvětlené a vypadá to jako v pohádce. Než se rozhodnete, že jeskyni navštívíte, přesvědčete se o aktuálním výskytu ledopádů.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Úžasná místa v Česku (@uzasna.mista)

airbnb sleva cesko

5. Vyšehrad

Vyšehrad je klasika, která neomrzí. Projděte se při měsíčku po hradbách a vychutnejte si výhled na noční Prahu. Ach ta romantika. Tohle je ideální noční výlet.

Přečtěte si také: Kokořín není jen hrad: 14 tipů na výlet po Kokořínsku

6. Hvězdárny

Kde lépe pozorovat noční oblohu než v hvězdárnách? Navštivte ji třeba v Praze, v Brně nebo v Ondřejově. Doporučujeme si ověřit, zda mají otevřeno a kdy, kvůli covidu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jirka Novosád (@jirkanovosad)

7. Beskydská oblast tmavé oblohy

Oblast, kde můžete krásně pozorovat hvězdy se nachází na česko-slovenské hranici se středem kolem obcí Staré Hamry a Bílá.  Její rozloha je 308 km². Rozkládá se na území obcí Staré Hamry, Bílá, Čeladná, Morávka, Krásná, Horní Bečva, Ostravice, Makov, Korňa, Turzovka, Vysoká nad Kysucou a Klokočov.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Petr Lukeš (@petrlukes_)

8. Východ slunce na Milešovce

Nejenom na Sněžce se dá zažít nezapomenutelný východ slunce. Vyjděte hodinu před východem z obce Bílka.
9. Žižkovská věž

Vyjděte na 416 metrů vysokou věž a užijte si dechberoucí výhled na celou Prahu. Opět doporučujeme zkontrolovat, jak to mají s otevírací dobou v souvislosti s covidem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Katka K. (@kkraci)

10. Zajímavé rozhledny v noci

Po celé České republice jsou zajímavé rozhledny, zajímavé svým tvarem, výhledem nebo umístěním. Vybírejte si ale jen ty bezpečné, kde nemůžete nikam spadnout nebo se zranit. Ideální jsou vinice nebo pole.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Úžasná místa v Česku (@uzasna.mista)

Co vy a noční výlet? Láká vás takové dobrodružství?

Přečtěte si také: Úžasné Krkonoše: 20 překrásných míst, která si zaslouží návštěvu