Chtěli byste se projít po tomto plovoucím chodníku? Navštivte nový Park Inspirace u Žernoseckého jezera, kde si můžete odpočinout u vody, ale také se inspirovat zahradní architekturou.

Počasí si o to říkalo. Venku bylo rekordních 38°C a volnou neděli bych si nedokázala představit lépe než někde u vody. A tak jsem vyrazila do nového Parku Inspirace nedaleko Litoměřic, ve kterém se zrovna konalo zahájení letní sezóny s nabitým programem plným zábavy.

Park Inspirace u Žernosecké jezera

České Středohoří je můj rodný kraj a Žernosecké nebo také Píšťanské jezero už navštěvuji roky, je to skvělé místo pro odpočinek u vody, kam si jezdíme zaplavat a plout na člunu. Na hlavní pláži se toho za posledních 30 let moc nezměnilo a vždycky jsem si říkala, jaká je to škoda. No a vida! Místní společnost CS Beton, která kousek od jezera vyrábí prvky z betonu, před nedávnem napadlo využít potenciálu tohoto fotogenického místa a vybudovat přímo u jezera krásný upravený park, do kterého lidé přichází za odpočinkem u vody, ale také pro inspiraci. V parku si totiž mohou prohlédnout různé dlažby, ploty, schody, obrubníky a další zahradní doplňky od firmy CS Beton.

Park Inspirace CS Beton

Proč navštívit Park Inspirace?

1. Odpočinek u vody

Pokud hledáte inspiraci na příjemné místo u vody, Park Inspirace se vám bude nejspíš líbit. Můžete se tu procházet, odpočinout si na trávě s výhledem na jezero a hory Českého středohoří, dát si občerstvení v místním bistru nebo se věnovat různým vodním aktivitám. V parku je několik stinných míst, kde se můžete schovat před sluncem a nechybí ani toalety.

Park Inspirace

2. Jízda na paddleboardu

Během letních prázdnin funguje v Parku Inspirace půjčovna paddleboardů, takže můžete kromě parku prozkoumat také celé Žernosecké jezero. Pro bližší info koukněte na stránky Parku Inspirace.

paddleboard park inspirace

3. Jachting molo

Máte vlastní loď nebo člun? Do Parku Inspirace můžete připlout po vodě, mají tu totiž vlastní jachtingové molo, u kterého můžete zakotvit.

jachting molo park inspirace

4. Rybaření

Žernosecké jezero je mimo jiné proslulé rybařením, takže pokud se chystáte za úlovkem, v Parku Inspirace mají vlastní rybářské molo, ze kterého můžete chytat ryby.

5. Inspirace pro vaši zahradu

Park Inspirace vznikl původně jako vzorkovna společnosti CS Beton, která vyrábí betonové dlažby, ploty a další prvky do zahrad a venkovních prostor. Brzy se z něj ale stala příjemná relaxační zóna, kam lidé chodí rádi jen tak. Park je volně přístupný veřejnosti každý den od 7-21:00 a najdete tu zajímavé ukázky zahradní architektury, například japonskou zahradu s plovoucím chodníkem, schodiště s obrovským vodotryskem, odpočinkový altán, který si můžete zapůjčit na oslavy, nebo zajímavé kaskádovité terasy z květin.

Japonská zahrada plovoucí chodník

Jak se dostat do Parku Inspirace?

Do Parku Inspirace se můžete dostat všemi možnými dopravními prostředky. U parku je velké parkoviště, takže není problém sem dojet autem nebo obytným voze, ale také vlakové nádraží Velké Žernoseky nebo autobusová zastávka. Nejzajímavější je ale přijet sem na kole po Labské cyklostezce nebo na vlastní lodi. Přímo v parku je totiž jachtingové molo, které můžete využít pro kotvení.