Bolest ledvin může být velmi nepříjemná a často se ozývá až ve chvíli, kdy je to už vážnější a nejde už jen tak o nic malicherného. Neměli byste to podceňovat, takže pokud vás bolest ledvin trápí dlouhodobě nebo máte pocit, že je to až moc velká bolest, která nejde vydržet, podívejte se, proč vás mohou ledviny bolet. Ledviny byste neměli podceňovat a neignorovat bolest, dojděte si raději k lékaři na podrobnější vyšetření.

Přečtěte si také: Mátový čaj a jeho 6 účinků na zdraví

7 důvodů proč vás trápí bolest ledvin

bolest ledvinFoto: pixabay

Přečtěte si také: 6 tipů na to, co pomáhá na bolest zubu

Prochladli jste

Jakmile fouká a vy máte holá záda, je to jasné, můžete velmi jednoduše prochladnout a jako první vás začnou bolet ledviny. Pozor na to, záhy se z toho může rozvinout zánět ledvin, který může být nebezpečný.

Máte zánět ledvin

Zánět ledvin je za začátku opravdu nevinný, protože skoro necítíte. Ozve se až ve vážném stádiu, které jednoduše poznáte. Bolest je tak nesnesitelná, že musíte co nejrychleji k lékaři. A rychle.

Máte ledvinové kameny

Ty můžete mít déle nebo se také může jednat o písek na ledvinách. Pokud máte podezření, nechte se pořádně vyšetřit a řešte to co nejdříve.

Máte zánět močového měchýře

Zánět močového měchýře poznáte jako bolest břicha, zad a pálení anebo řezání při močení, občas se může vyskytnout i krev a souvisí to právě se výše zmíněným prochladnutím.

Trápí vás menstruační potíže

Každá žena to zná, při menstruace nebolí jen břicho a hlava, ale mohou se přidat i záda, respektive bolest vzniká v místě, kde máte ledviny. Může se tedy jednat o menstruační bolesti.

Málo pijete

Pokud budete dlouhodobě málo pít, mohou vás začít bolet ledviny, které nebudou správně pracovat. Nějakou dobu vás budou jenom pobolívat, ale později se můžete potýkat už se zmíněným zánětem ledvin, který je nebezpečný a velice nepříjemný.

Může to značit vážné onemocnění

Samozřejmě se může jednat i o vážné onemocnění, ale to může vždycky, když vás něco bolí. V případě, že vás ledviny bolí už dlouho a vy stále nevíte proč, není od věci si dojít k lékaři se vyšetřit, ať máte klid nebo ať je onemocnění co nejrychleji odhaleno a vy můžete začít s léčbou. Chápeme, že to co nejvíce oddalujete, ale nejlepší je, na to přijít co nejdříve.

Bolest ledvin může znamenat i vážné onemocnění, tak to nepodceňujte.

Přečtěte si také: Jak se zbavit bolesti zubu do 5 min podomácku