Znáte Hřensko? Je to kouzelné městečko v národním parku České Švýcarsko, z kterého můžete vyrazit na výlet do soutěsek nebo na legendární Pravčickou bránu. Rozhodně stojí za návštěvu. Chystáte se tam a potřebujete poradit, která místa nevynechat? Poradíme vás, kde to za to stojí. Jak se tu zabavit a naplánovat si tak super výlet?
7 důvodů proč naštívit Hřensko: jaká místa neminout

hřensko
Foto: pixabay

1. Pravčická brána

Tohle nesmíte vynechat, když budete v Hřensku. Pravčická brána je největší přirozená skalní brána a jedná se o národní přírodní památku. Její rozměry jsou opravdu velké a je to nutnost, kterou musíte vidět, když tu budete. Výška oblouku je 26,5 metru! Můžete si bránu prohlédnout z nejrůznějších úhlů a vyhlídek. Dospělá osoba zde zaplatí za vstup 75 Kč a studenti, děti a senioři 25 Kč.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený City of Prague (@cityofprague),

2. Soutěsky Hřensko

Nedaleko obce Hřensko se nacházejí dvě soustěsky – Divoká a Edmundova. Projeďte se na lodičkách a pokochejte se krásným výhledem na přírodu. Soutěsky jsou otevřeny každý den a jízdu na loďce si nemusíte objednávat. Informace o cenách naleznete tady.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tim (@x_torti_x),

3. Stará plynárna

Stará plynárna leží přímo v srdci Hřenska, v zastrčeném údolí přímo u hlavní silnice. Dříve budova sloužila jako plynárna, ale několik posledních let se v ní nachází penzion.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Marcel – From Germany 📷 (@_marcelsiebert),

4. Cyklostezka Labská stezka

Máte rádi jízdu na kole a chcete se projet okolím Českého Švýcarska? Doporučujeme vám tuto krásnou cyklostezku, ve které si můžete vybrat tu část, kterou zrovna chcete. Najednou ji určitě nedáte, protože měří 1233 kilometrů. Cestu si můžete na některých úsecích zkrátit a jet vlakem nebo lodí.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Bílinsko (@bilinsko),

5. Toskana Therme 

Pokud vyhledáváte odpočinek, zavítejte do nedaleko vzdáleného Bad Schandau. Užijte si termální lázně, koupání a skvělý odpočinek. Můžete si zakoupit vstup na celý den nebo jen pár hodin. Masáže i občerstvení jsou také k dispozici.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Toskana Therme Bad Schandau (@toskanatherme_badschandau),

6. Zirkelstein

Stačí přejet přívozem z Hřenska na druhou německou stranu do zastávky Schöna a kousek od břehu řeky se vyšplhat na stolovou horu Zirkelstein. Budete z ní mít úžasný výhled na celý kaňon Labe.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Matthias N. (@matthias.94),

7. Turistická trasa

Rádi byste toho hodně nachodili a také viděli něco zajímavého z okolí? Vydejte se na 24kilometrovou cestu plnou vyhlídek po červené a žluté značce. Cesta začíná i končí v Hřensku a je to docela náročná stezka, doporučujeme spíše pro dospělé. Slibujeme, že budete plni dojmů a zážitků.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Niels Kerkhofs 📍Belgium (@nlskrkhfs),

Tak to bylo Hřensko a jeho krásy – jaká místa navštívíte?

Přečtěte si také náš článek: 25 nejkrásnějších míst národního parku České Švýcarsko a jeho okolí

Zdroj úvodní fotky: Canva Pro / Miro Marsik