Karantény a epidemie je teď po celém světě hodně, s tím se nese i negativní chování a depresivní myšlení. V takovém období je potřeba myslet pozitivně a hodně se smát, hlavně tomu nepropadat. Ukážeme vám, jak si lidé poradili se španělskou chřipkou, která jim mnohdy zakázala chodit do práce a dělat vše tak, jak byli zvyklí. Vše není tak černé a chce to trochu kreativity, pak jde všechno lehčeji. Samozřejmě doporučujeme vše brát s nadhledem a nadsázkou, to se týká i následujících obrázků. Co na to říkáte? Španělská chřipka je něco hodně podobného jako koronavirus, takže si dokážete všichni představit, že je to vážná situace, která se ale také dá řešit a vyřešit!

Naše situace s epidemií není jednoduchá, ale svět to už několikrát zažil, jen ne v takové míře. Musíme se tomu umět přizpůsobit a ne jen kopat kolem sebe a nadávat, jak to u nás často vidíme. Zkusme také něco vymyslet a zkusit se podívat na situaci z jiného úhlu, pozitivněji, i když je to pro všechny těžké. Inspirujeme se u obrázků níže. 🙂

Přečtěte si také: Karanténuje celé Česko: 16 bláznivých věcí, které teď dělají z nudy Češi domaŠpanělská chřipka – jak si s ní lidí poradili?

španělská chřipkaFoto: pixabay

1. Vyučování v lese

Zavřené školy z důvodu šíření epidemie ve vnitřním prostředí? Žádný problém! Španělé si vytvořili školu venku v lese! Byli tak venku a mohli se učit dál (to víte, žádné distanční vyučování online formou neexistovalo).

španělská chřipkaFoto: theatlantic.com

2. Kadeřnictví na ulici

I jako dnes u nás, i ve Španělsku zavřeli kadeřnictví a aby kadeřníci nebyli bez práce, nabíeli své služby venku na ulici a že o to byl zájem!

španělská chřipkaFoto: theatlantic.com

Přečtěte si také: Jaké má koronavirus příznaky a jak se před ním chránit3. Venkovní soud

Soudy musí fungovat, to je jasné. A pokud to nejde uvnitř, bude fungovat venku. Jak vidíme, také to lze.

španělská chřipkaFoto: theatlantic.com

Španělská chřipka – jak si s ní lidí poradili?

4. Univerzita na stadioně

Konání přednášek a seminářů na vysoké škole, kterých se účastní hodně lidí, je poměrně nebezpečné, minimálně uvnitř budov, kde se viry šíří velkou rychlostí. Zavřené univerzity? Nevadí, i přednášky lze pořádat venku a kde najít hodně místa, aby se tam vešlo hodně studentů? No tak třeba právě na stadioně.

španělská chřipkaFoto: theatlantic.com

5. Venkovní mše

Ani církev nepřišla na zmar! Mše jsou pro věřící velmi důležitým aktem, který také přesunuli ven, aby se mohl konat.

španělská chřipkaFoto: theatlantic.com

Přečtěte si také: Jak ušít roušku: návod na roušku za 30 minut6. Polní nemocnice

Pokud má země málo lůžek a míst ve nemocnici, musí si poradit jinak. Chtěli byste ležet na tomhle místě? Vypadá to dost strašidelně, co?

španělská chřipkatheatlantic.com

Pokud máte nějaké fotky z aktuální situace u nás, jak jste si vy nebo vaše okolí poradilo, určitě nám je pošlete.

Španělská chřipka je nebezpečná, ale lidé si umí poradit, i když jim zavřou školy nebo kadeřnictví!

Přečtěte si také: Jak se bránit koronaviru a dalším chřipkovým epidemiím