Napadlo vás někdy podniknout výlet na Štědrý den? Většina lidí je o tomto svátečním dni doma, chystá slavnostní stůl, zdobí stromeček, hoduje, dodělává dekorace a tvoří vánoční atmosféru. Co kdybyste ale tohle všechno udělali dopředu a na Štědrý den vyrazili na výlet? Zkuste to a uvidíte, že to není špatný nápad. Kam ale vyrazit? Podívejte se na naše tipy na výlet na Štědrý den pro celou rodinu. V každém kraji jsme vybrali jedno místo, na které můžete vyrazit na nenáročnou procházku s dětmi a klidně i s kočárkem.

V každém kraji jsme vybrali jedno místo, na které můžete vyrazit na nenáročnou procházku s dětmi a klidně i s kočárkem. Pokud si z našeho seznamu vyberete nějaký výlet na Štědrý den, dejte nám vědět, které místo jste si vybrali a jak se vám to líbilo. My se letos také vydáme na výlet nebo nějakou procházku.
15 nápadů na výlet na Štědrý den

Foto: pixabay

Samozřejmě každý bydlí jinde a je jasné, že na Štědrý den nepojedete 100 km autem. Proto jsme vybrali výlety napříč celou Českou republikou. U takových výletů je dobré to, že dětem čekání na večer rychle uteče a všichni se vyvětráte, nadýcháte čerstvého vzduchu a budete relaxovat a užívat si čas strávený s rodinou, zároveň vám vyhládne.

Ústecký kraj

Děčínský Sněžník a Drážďanská vyhlídka

Kousek od města Děčín najdete stolovou horu Děčínský Sněžník, která je nejvyšší svéhu druhu v ČR. Na vrcholu (724 m.n.m.) se nachází rozhledna – Drážďanská vyhlídka. Je tu krásný výhled.

Liberecký kraj

Hrubá Skála

U zámku Hrubá skála se nachází i skalní pískovcový masiv, který je situován v Českém ráji. Krásné místo pro nenáročný výlet.

Královéhradecký kraj

Velká Deštná v Orlických horách

Pokud byste rádi navštívili nějakou horu, doporučujeme Velkou Deštnou, jakožto nejvyšší horu Orlickým hor. Vyjděte si na rozhlednu a užijte si ten výhled, snad budete mít štěatí na počasí a bude vidět.

Přečtěte si také: Šumava, jak jí neznáte: 20 známých i neznámých míst

Karlovarský kraj

Svatošské skály a hrad Loket

Skály, chráněné rostliny i živočichové, to jsou Svatošské skály. Navštivte i středověký hrad Loket. Vydejte se na romantickou procházku, kterou zakončíte právě na hradě. V takový speciální den bude mít procházka pohádkovou atmosféru.
Přečtěte si také: Kam na noční výlet: 10 tipů na úžasná místa, kam vyrazit za tmy

Jihomoravský kraj

NP Podyjí

V národním parku doporučujeme návštěvu zajímavého visacího most, vinici Šobes a pokud by vám to nestačilo, ještě můžete přidat vyhlídku Devět mlýnů.

15 nápadů na výlet na Štědrý den

Vysočina

Okruh kolem Velkého pařezitého rybníku

Udělejte si procházku kolem krásného rybníku. Projděte se s rodinou, popovídejte se pak se těšte do tepla.

Pardubický kraj

Sečská přehrada

V Pardubickém kraji je to asi nejnavštěvovanější místo, ale tipneme si, že tam moc lidí na Štědrý den nebude, tak se nemusíte vát, že byste tam byli v davech.

Olomoucký kraj

Rejvíz, Jeseníky

Rejvíz je horská osada a přírodní rezervace, která je jako dělaná pro procházku.

Moravskoslezský kraj

Stezka Valaška

Chtěli byste si vyjít na nějakou hezkou moderní rozhlednu? Jako výlet na Štědrý den je super třeba Valaška. Snad bude dobré počasí a vy budete mít před sebou krásný výhled.

Přečtěte si také: Úžasné Krkonoše: 20 překrásných míst, která si zaslouží návštěvu

Zlínský kraj

Jurkovičova rozhledna

Další ze zajímavých rozhleden. Až tam polezete, dávejte pozor, může to klouzat.

Středočeský kraj

Kokořínsko

Kousek za Prahou je oblast Kokořínsko, která vyniká známým romantickým hradem, barevnými lesy, kde se můžete procházet třeba celý den a nebo Čertovými hlavami, což jsou skalní útvary ve tvaru hlav.

Přečtěte si také: Kokořín není jen hrad: 14 tipů na výlet po Kokořínsku

Praha

Klánovický les

20 minut od centra Prahy se nachází Klánovický les, běžte se tam projít s rodinou. Pokud by vám to nestačilo, můžete se jít podívat ještě na úvalské Stongehenge a vyhlídku.

15 nápadů na výlet na Štědrý den

Jihočeský kraj

Třeboňsko

Třeboň je známé místo v jižních Čechách. Navštivte nádherno stavbu – Schwanzernberskou hrobku u rybnka Svět, Chlum u Třeboně nebo Lásku, Naději a Víru. Jedná se o soustavu rybníků.

Výlet na Štědrý den není špatný nápad, co na to říkáte vy a budete doma nebo se někam vyrazíte podívat? Co zkusit letos vyrazit na výlet a trochu to změnit?

Přečtěte si také: 20 dechberoucích míst v Česku, která musíte navštívit alespoň jednou za život