Byt bez dekorací nebo byt přeplněný dekoracemi jsou naprosté zlo. Dekorace do bytu rozhodně patří a přidají na útulnosti a na tom, aby se tam lidé cítili dobře. Musí být ale správně zvolené. A to i barevně. Podíváme se společně na základní dekorace, které váš byt a celkově jakékoliv místo prozáří a dodají mu tu správnou atmosféru. Většinu z nich pravděpodobně znáte, ale možná vám přijdou tak samozřejmé, že na ně zapomínáte. A řídíme se pravidlem: v jednoduchosti je krása. Tyto rady jsou tedy základní, minimalistické a může je použít opravdu každý pro zkrášlení svého domova. Uvidíte, že se ve svém domově budete cítit o 100 % lépe. Nejen vy, ale také vaše rodina i návštěvy.Minimalistické dekorace do bytu, které musíte znát

dekorace do bytuFoto: pexels

1. Květiny

Možná vám to připadá jako samozřejmé, mnoho lidí na to zapomíná! Květiny jsou dekorace do bytu, která je sice krátkodobá, ale opravdu dokáže rozzářit a vyvolat útulnou a čerstvou atmosféru.

dekorace do bytuFoto: pexels

2. Svíčky

Ať už zapálené či ne, dodají na útulnosti. Když hoří, navodíte do místnosti romantický nádech a pokud svíce voní, tím lépe. Znáte svíčku s vůní čerstvě vypraného prádla? Váš byt cítit čistotou a bude tam dobře vám i vašich návštěvám. Buď si vyberte celkou svíčku, kterou umístěte například ke květině nebo čajové svíčky, které umístíte do stylových jednobarevných svícnů.

dekorace do bytuFoto: unsplashwestwing slevový kód

3. Fotky

Vkusně uspořádané fotky vás nebo rodiny na zdi nebo na poličce? To je ono. Co je hezčího než když máte neustále na očích ty nejbližší? Vybírejte ale stejné rámy nebo alespoň stejné barvy.

dekorace do bytuFoto: pexels

4. Polštáře

Kupte si zajímavé polštáře a přehozy na pohovku a naaranžujte je. Vyberte si alespoň tři barvy a nakombinujte je. Bude to vypadat stylově, krásně a útulně.

dekorace do bytuFoto: pexels

5. Mušle

Až budete u moře, nezapomeňte si vzít do lahve trochu písku z pláže a nasbírat pár mušlí. Doma si kupte skleněnou nádobu s víkem a písek tam nasypte, mušle položte. Umístěte na poličku třeba ke knížkám. A navíc je to krásná památka.

dekorace do bytuFoto: pexels

6. Samolepky na zeď

Pokud máte jednobarevné zdi a jsou moc prázdné, kupte si samolepky na zeď, jednoduše je pak můžete vyměnit nebo sloupnout. Můžete si vybrát citáty nebo obrázky. Do ložnice, kuchyně, obýváku i dětského pokoje.

dekorace do bytuFoto: pexels

7. Květináče

Pokojové květiny v květináčích jsou nejlepší dekorace do bytu. Budou vám vytvářet kyslík, který všichni potřebujeme k žití a budou vás rozveselovat a dodávat dobrou náladu.

dekorace do bytuFoto: pexels

8. Osvětlení

Zajímavé osvětlení mohou sloužit také jako hezká dekorace do bytu. Nemusí být nutně na stropě, ale i na stěnách, ve formě bodovek či extravagantní lustry. Pokud zvolíte poslední variantu, nemusíte přidávat žádnou jinou dekoraci, tahle bohatě stačí a upoutá pozornost.

dekorace do bytuFoto: pexels9. Obrazy

Pokud máte rádi obrazy, ať už malované nebo s fotkou, je to skvělá volba! Klidně si vyberte jen pár a za to velké.

dekorace do bytuFoto: pexels10. Mísa s ovocem nebo sladkostmi

Máte polici nebo skříňku, na kterou nemáte co dát? Mým tipem na dekorace do bytu je obrovská dřevěná mísa, plná barevného ovoce a posypaná buráky. Nebo ji naplňte bonbony. Uvidíte, že oči návštěvy budou upřeny právě na tuto dekoraci. Hlavně dětské oči 😀

dekorace do bytuFoto: pexels

Tohle jsou základní dekorace do bytu, které oživí každý byt. Vyzkoušejte a budete se doma cítit zase o kousek lépe.

Podívejte se na nápady na krásné dekorace na zeď.