Rady ohledně každodenních běžných věcí jsou velmi užitečné. Někomu připadají samozřejmé, ale divili byste se, kolika lidem pomohou a ulehčí život. Možná něco z toho znáte, možná budete překvapeni a naučíte se něco nového. Jedná se o použití každodenně používaných běžných věcí. Možná tyto triky změní váš pohled na obyčejné věci!


1. Udělejte maso ještě chutnější.

Jak připravujete maso? Okořeníte ho a upravujete pečením, smažením nebo vařením? Zkuste marinádu. Olej v ní obsažený způsobí, že bude maso šťavnatější a křehčí. Maso do marinády naložte a nechte odpočinout přes noc v ledničce.

2. Zbavte se bolesti v krku.

Umíchejte se léčící nápoj – horké mléko s kardamonem. Zánět či pouhá bolest v krku zmizí mnohem rychleji.

3. Zvládněte se rychle uklidnit.

Cítíte se ve stresu a potřebujete rychlou pomoc, jak se hodit do klidu? Palcem stiskněte oblast na vašem obličeji mezi nosem a rty. Alespoň na 3 sekundy.

4. Rychlejší uvaření brambor.

Čas příchodu návštěvy se blíží a vy nemáte čas čekat dlouhou dobu, než se uvaří brambory? Přidejte do vroucí vody mezi brambory kousek másla a brambry budou rychlejši měkké.

pohled na obyčejné věci
Foto: pexels

5. Náhraďte vajíčka.

Jste uprostřed dělání receptu a vy si uvědomíte, že jste zapomněli koupit vajíčka? Nebo jste vegan a potřebujete je něčím nahradit? Spolehlivě vám poslouží banán. Půlka banánu = 1 vajíčko.

6. Zbavte se skvrn.

Pomůže vám aceton, který dokáže vyčistit skoro vše.


7. Usušte rychle mokré boty.

Pár lžiček soli nasypejte do ponožky a tu umisťte dovnitř mokré boty. Dojde k nasáknutí vlhkosti a bude budou rychleji suché.

8. Ulehčete si strouhání sýru.

Před strouháním potřete struhadlo rostlinným olejem. Sýr se nebude zadrhávat a struhadlo půjde snadněji umýt.

pohled na obyčejné věci
Foto: pexels

9. Obnovte vyschlý citrón.

Vyschlý citrón umístěte do misky s vodou a nechte pár hodin. Opět bude k použití.

10. Zbavte se bolesti hlavy.

Bolí vás hlava a nechcete si brát prášek? Ukrojte si plátek citrónu a dejte si ho na čelo. Citrónová vůně umí neuvěřitelně uklidnit i zbavit bolesti hlavy.


11. Posbírejte rozbité sklo.

Máte roztříštěné sklo po celé podlaze a bojíte se, že ho nezvládnete posbírat všechno? Použijte plastelínu, která na sebe nalepí i nejmenší kousky skla.

12. Chraňte svůj chytrý telefon.

Displej telefonu se může velmi rychle poškrábat. Předejděte tomu a vytvořte si na obrazovce tenký film – pomocí pasty na zuby.

pohled na obyčejné věci
Foto: pexels

Změnilo to váš pohled na obyčejné věci? Doufáme, že vám některé tipy ulehčí život.

Podívejte se na 19 nápadů, jak znovu zužitkovat staré věci, které byste jinak vyhodili.

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.