Je velmi důležité trávit se svým partnerem nějaký čas před tím, než jdete spát. Nezáleží na tom, jestli to jsou společně strávené minuty nebo hodiny, ale spíše jak a čím je trávíte. Skutečně šťastné páry dělají před spaním některé věci, které jejich vztah jen utvrzují a díky tomu jim to klape. Koukněte se, jestli neděláte něco špatně nebo jestli byste neměli něco změnit.

Sestavili jsme pro vás seznam aktivit, které šťastné páry dělají nebo naopak nedělají před spaním.

Dodržujte tyto rady a budete spokojenější!

1. Ztište mobilní telefony a dejte je na místo, kam na ně neuvidíte

šťastné páry
Foto: pexels

Vědci potvrzují, že existence závislosti na sociálních sítích se skutečně objevuje a pokud trávíte společný čas v posteli každý sám na svém mobilním telefonu, ruší to vaši komunikaci. Mobil zkrátka do postele nepatří. Radši si povídejte. Pokud to nemůžete vydržet, dejte si alespoň pravidlo, že telefon vždy v 9 večer odložíte.

2. Zapomeňte na práci

Zkuste zapomenout na práci a přestaňte kontrolovat pracovní email. Je mnohem lepší trávit čas v posteli povídáním a odpočíváním, abyste další den mohli být produktivní. Společná komunikace v posteli propojuje páry emocionálně, pomáhá vám zapomínat na problémy a vy se cítíte uvolněně. Vyhněte se tématům jako je práce nebo finanční problémy.

3. Jděte spát ve stejný čas

šťastné páry
Foto: pexels


Mnoho párů se nevidí celý den a do postele chodí každý v jinou hodinu. Podle psychologa Curta Smitha, šťastné páry si společně čistí zuby a do postele ulehají ve stejný čas, prý to pomáhá zachovat intimitu jejich vztahu.

4. Před spaním mějte stejnou večerní rutinu

Následujte s partnerem stejnou večerní rutinu a bude se vám lépe spát. Váš vztah bude důvěrnější.

5. Komunikujte a mazlete se

Věnujte pozornost vzájemným pocitům. Řekněte si navzájem, co vás trápí a jaké máte problémy. Možná nenajdete ihned řešení, ale mít se komu svěřit a pouze si něco vyslechnout je také důležité. Toto má vliv na vaší celkovou náladu a máte pocit, že v tom nejste sami. Pokuste se zapomenout na vše, co se ten den událo a řekněte svému partnerovi, jak moc ho milujete. To bohatě stačí.


6. Nehádejte se

šťastné páry
Foto: pexels

Pokud máte důvod k hádce nebo k dohadům, radši se jim vyhněte. V posteli se nikdy nehádejte. Za prvé se vám bude špatně spát a ráno se probudíte v depresi.

7. Spěte bez dětí

Vaše postel by měla zůstat jako centrum intimity a prostor, který je jen váš. Proto tam nenechávejte spát vaše děti. Výjimkou je situace, kdy mají noční můry. Až tehdy je to povoleno 🙂

8. Nesdílejte vaši postel s domácími mazlíčky

šťastné páry
Foto: pexels

63 % lidí spí se svým mazlíčkem v posteli. Je ale potvrzeno, že to ruší váš spánek a kvalita spánků tedy není taková, jaká by měla být.

9. Nepijte alkohol a nekuřte

šťastné páry
Foto: pexels


Spousta lidí si před spaním dává sklenku vína, aby navodili romantickou atmosféru. Způsobuje to nespavost, bolest hlavy a také chrápání. Nikotin také narušuje klidný spánek.

10. Dávejte si masáž

Masáž uvolňuje tělo i mysl a lépe se vám spí. Zároveň k sobě mají partneři blíž.

11. Nezapomínejte na polibky a obejmutí

Nezapomeňte si před spaním dopřát pár polibků a objetí. Je dokázáno, že partneři jsou potom spokojenější, uvolněnější a šťastnější. Takže – pusu – teď!

 

Patříte mezi šťastné páry? 🙂

Pokud chcete mít lepší život, přečtěte si článek o tom, jak docílit toho, aby vás druzí lidé měli rádi.

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.