Myslíte si, že hledání štěstí má smysl? Snažíte se mu jít naproti a zařídit to tak, abyste měli štěstí po celý život? Někdo si myslí, že štěstí musí přijít samo a že není možné ho nějakým způsobem nalézt. Jestli ale patříte mezi ty, kteří o štěstí neustále usilují, měli byste si dát pozor na 7 věcí, které vám mohou v hledání bránit.Na tohle si dejte pozor, pokud hledáte štěstí

štěstíFoto: pixabay

1. Emoce

Emoce k životu patří, ale my často projevujeme ty negativní. Neumíme je ovládat a škodí nám. Nesmíme jim dovolit, aby ovlivňovaly naše myšlenky a sny. Když jsme plni emocí, reagujeme jinak, nepřiměřeně. Pojďme se naučit je ovládat a kontrolovat, aby na nás neměly takový vliv.

2. Naše identita

Musíme vědět, kdo jsme a jako máme identitu. Vytváříme sami sebe i okolní svět podle toho, co říkáme sobě i ostatním a tak se naše identita tvoří. Jakmile nebudeme vědět, kdo jsme a co chceme, šťastní být nemůžeme. Máme hodně voleb, tak si vyberte, která se vám líbí nejvíce a rozhodněte se.

3. Podmíněné štěstí

Přestaňme čekat na to, až budu mít peníze, až budu mít dovolenou, až budu starší, až se děti osamostatní.. Udělejte to, co chcete, co vás láká a co si myslíte, že vás udělá šťastnými. Teď hned, bez podmínek.

Zároveň mají lidé tendenci říkat, že budou šťastní, až budou mít nové boty, až si koupí drahé hodinky nebo až pojedou na dovolenou. Ale na tomhle šťastný život nezávisí. Boty se ušpiní, hodinky vám může někdo ukradnout a dovolená může být peklo.4. Vlastní kontrola

Přestaňte zkoušet ovládat ostatní, srovnávat se s nimi a řídit to, co by měli nebo neměli dělat nebo si myslet. Starejte se o sebe a o svoje věci.

Snažíme se ovládat lidi z vlastní nejistoty. Převezměte kontrolu nad vlastními myšlenkami.

5. Souzení

Nemůžete být šťastní, když soudíte sebe nebo někoho jiného. Šťastný život vyžaduje rovnováhu. Jakmile budete někoho soudit, budete ho kritizovat nebo si na něm honit ego, oboje je špatně. Zaměřte se na sebe a ať si ostatní dělají a chovají se, jak chtějí.6. Stěžování si

Neustále si na něco stěžujeme. Sobě, rodině, přátelům nebo svému terapeutovi. Pokud s něčím nejste spokojení, změňte to. Zaměřte se na pozitivní věci a ne na to, co se vám nelíbí.

7. Být správný

Ano, všichni máme rádi, když máme pravdu i to, když to uznají ostatní. Myslíte si, že je něco správné a tak se podle toho chováte. Ale to, že je to správné pro vás, neznamená, že je to správné i pro ostatní. Tak je nenuťte! Pokud to ale vyhovuje vám, dělejte to.

Pokud chcete být opravdu šťastní, těmto věcem byste se měli vyhnout.

Tyhle tři věcí zabíjejí štěstí!