Existují lidé, které mají takové charisma a takovou zvláštní přitažlivost, že je mají lidé hodně v oblibě. A kupodivu nezáleží na tom, jak vypadají. Spoustu lidí chce být jako oni a znát to kouzlo, které jim zajišťuje atraktivitu u druhých lidí. Dali jsme dohromady 9 psychologických triků, které vám pomohou stát se takovou osobou. Být oblíben a líbit se lidem, kolem sebe.Podívejte se na 9 psychologických triků, díky nimž se budete lidem více líbit:

psychologických triků
Foto: pexels

Image

Potřebujete jedinečný a unikátní vzhled. Konec konců, každý z nás je unikát, každý jsme jiný. Je zásadní být něčím jiný, zajímavý. Nemluvím o kráse, nemusíte být Miss. Je to zvláštní, ale jedinečnost může být vyjádřena i v ošklivosti a zranitelnosti. Každá z vašich jedinečných vlastností, ať už jde o gesta, výrazy obličeje, intonaci, styl komunikace nebo oblečení, může být nezapomenutelným a okouzlujícím.

Zde jsou některé osobnosti, které mají přesně „to“ něco, co je dělá jedinečnými:

Charlie Chaplin – knír, oblek, hůl
Tilda Swintonová – asexualita, no make-up
Winston Churchill – zavalitost, doutníky
Joseph Stalin – knírek, trubka, přízvuk
Adolf Hitler – originální tvar knírku, intonace
Dita Von Teese – obraz 40. let, červená rtěnka
Marilyn Monroe – barva vlasů, postava
Salvador Dali – knír, výrazy obličejeMějte sny

Chcete-li, aby si vás lidé vážili a obdivovali jako opravdovou jedinečnou osobnost, musíte mít důvod k tomu, proč a co děláte. Mít ambice, cíl, touhu změnit něco na tomto světě. Bojovat za něco. Protože osoba bez snu je jako kniha bez nápadu. Četli byste takovou knihu? Asi ne.

Buďte sebevědomí

Chcete-li být charismatičtí, musíte být také sebejistí. Odvážně rozhodujte, spoléhejte jen sami na sebe, nečekejte na pomoc zvenčí a prosazujte vlastní nápady.
Lidé kolem vás mohou cítit vaši důvěru nejen ve vašem chování, ale i v řeči. Rozhodně se vyhýbejte frázím jako „myslím, doufám, asi, předpokládám, možná a pravděpodobně“.Zapomeňte na stížnosti

Myslíte si, že budete oblíbení jako osoba, která si stále stěžuje? Samozřejmě, že ne. Charismatické osoby mají pozitivní myšlení. Vyhněte se kritice, stížnostem a negativním tématům. I když vše ve vašem životě není růžové, mluvte o věcech, které vám přináší radost a přinese ji i ostatním lidem.

Používejte řeč těla

Vaše pohyby by měly představovat vaši důvěru: nehrbte se, nedělejte prudké pohyby, často se usmívejte, dívejte se lidem do očí a nekřižte ruce. Obecně platí, že když se objevíte na veřejnosti, chovejte se tak, jako byste byli na červeném koberci uprostřed záře reflektorů.

Buďte dobrým vypravěčem

Mnoho lidé se domnívá, že schopnost udělat téměř každé vyprávění zajímavé, vyžaduje jistý talent. Není to tak vždycky. Je to dovednost, která se dá naučit. Mluvte pravdivě, používejte humor, zejména se nebojte zasmát sami sobě a udělat si srandu sami ze sebe. Prožívejte emoce a buďte pozitivní. Nemějte obavy, pokud ne každý váš příběh nebo vtip zafunguje. Vyprávějte své osobní příběhy. Pokud jste slyšeli něco zajímavé, druzí lidé to také budou chtít slyšet.Nedívejte se mimo

Když vedete nějaký rozhovor, dívejte se lidem přímo do očí. Oční kontakt ukazuje, že posloucháte svého partnera a že mu rozumíte a přijímáte jako osobu. A co je nejdůležitější, když mluvíte s někým na nějaké události, nenechte se rozptýlit cizími předměty. Nedívejte se na svůj mobilní telefon nebo na jiné lidi, protože se zdá, že hledáte vhodnějšího partnera.

Naučte se naslouchat druhým

Jeden z velmi významných a efektivních psychologických triků. Není třeba považovat se za nejdůležitější osobu na světě. Skutečný zájem o životy ostatních může způsobit, že se vám lidé rádi svěří, protože poslech druhých je skutečným uměním. Pokud posloucháte druhého člověka pozorně a projevíte zájem o vaši konverzaci, začnou se cítit potřebně. Nemusíte si pamatovat vše, co vám druhý člověk řekl, ale už jen zapamatovat si jméno je super.

Zde je jeden zajímavý trik! Když se člověk představí, zopakujte své jméno: „Petr, rád se s vámi setkávám.“ A pokud chcete, aby vás lidé pamatovali, použijte stejný trik s vaším jménem: „Ahoj, jsem Susan. Susan Jones. “Používejte zrcadlový efekt

Zrcadlový efekt, neboli zrcadlení, je snadný způsob, jak se dostat do jedné vlny s druhými lidmi. Funguje to tak, že opakujete gesta, výrazy intonaci přesně tak, jako druhý člověk. On pak začíná mít nevědomky pocit, že jste s ním spojeni. Tento trik můžete využít i v situaci, kdy vám nějaký člověk připadá charismatický. Prohlédněte si, jak se chová a zkuste to napodobit. Jak mluví, co dělá rukama a jak se tváří.

Jak se vám líbí těchto 9 psychologických triků? Vyzkoušejte a dejte nám vědět, jak fungovaly.

Pokud chcete mít lepší život, koukněte se také na náš podobný článek, jak docílit toho, aby vás lidé měli rádi.