Napadlo vás někdy navštívit Polsko, které se nachází hned vedle naší země? Možná si myslíte, že to není zajímavá destinace, ale opak je pravdou. Je to blízko, je tam levno a můžete se tady těšit na spoustu super míst. Představíme vám 13 z nich, kvůli kterým se návštěva Polska opravdu vyplatí. Vlakem jste tu za pár hodin, autem taktéž nebo pokud chcete cestu opravdu krátkou, můžete letět. Věděli jste třeba, že sem spoustu lidí jezdí k moři?Proč navštívit Polsko?

polsko
Foto: pexels

1. Kraków

Kraków je jedno z polských měst, které byste určitě neměli vynechat. Hodně se odtud létá, jelikož je zde letiště, takže ho možná znáte jako odletové nebo příletové místo. Jedná se o druhé největší město v Polsku a můžete se zde těšit na historické krásy, památky, ale také skvělé restaurace, kavárny nebo bary. Nenechte si ujít krásnou architekturu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Moni (@scarlett.rose07),

2. Wroclaw

Wroclaw neboli Vratislav je čtvrté největší město Polska a také jedno z nejstarších zde. Nachází se kousek za českými hranicemi a najdete tu krásné katedrály, ZOO, kostely, muzea apod.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený toxfrost (@toxfrost),

3. Osvětim

Pokud navštívíte Polsko, rozhodně byste neměli vynechat Osvětim. Tohle místo by měl vidět snad každý. Za druhé světové války zde byl největší koncentrační tábor a zahynulo zde spoustu židovských vězňů. Každý by měl vidět, co se tu dělo. Není to veselá návštěva a nehodí se pro malé děti.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Adéla Moskvová (@adulkaa_),

4. Mazurská jezera

Chtěli byste vidět něco přírodního, hezky se vykoupat, odpočinout si a najít sportovní vyžití? Zkuste Mazurská jezera, která jsou považována za přírodní skvost Polska. Tohle je něco pro ty, co si chtějí aktivně odpočinout a vyhnout se městskému ruchu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jana Pu (@jana.puz),

5. Varšava

Varšava je hlavní město Polska a ačkoliv se to nezdá, je to opravdová světová metropole. Obchody, restaurace, památky, noční život, skvělé ubytování – to vše tu najdete. Doporučujeme si zde zajít na místní polské trhy, kde koupíte farmářské potraviny za skvělé ceny.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Travel RSP (@travel_rsp),

6. Gdaňsk

Pokud se vyžíváte v historii, navštivte historické město Gdaňsk a pokochejte se krásnou místní architekturou. Město jako dělané pro spoustu procházek. Pokud cestujete ve dvou a hledáte romantiku, tohle je to pravé místo.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jeremy Head (@jeremyheaduk),

7. Zakopane a polské Tatry

Město Zakopane se nachází na úpatí Tater a budou z něj nadšení všichni, kteří vyhledávají a milují zimní sporty a hory. Je to tu jako dělané pro horskou turistiku a v zimě pro lyžování nebo snowboard. Nádherná příroda, ze které se vám bude tajit dech. Možná vám ani nebude připadat, že jste v Polsku.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Yulia 🌸 (@yulia_goncharuk_),

8. Slowinski národní park

Na pobřeží Baltského moře naleznete tento národní park, který byl založen v roce 1967. Můžete se těšit na jezera, řeky, chráněné druhy rostlin i zvířat.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Małgosia (@margrit79),

9. Zamosc

Na návštěvě Polska nevynechejte ani krásné renesační město Zamosc. Pokud hledáte město, které nebude přeplněné turisty a zároveň si chcete užít architekturu a historii, jeďte sem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Sabina Chyla (@sabi.sabinachyla),

10. Torun

Torun je další nádherné město, které je rodištěm polského astronoma Mikuláše Koperníka, věděli jste to? Také tady nejsou davy turistů a až tu budete, určitě ochutnejte typické medové perníčky, které zde vyrábějí.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ruka (@ruka_travel),

11. Poznaň

Město Poznań leží na řece Wartě a z atrakcí byste měli věnovat pozornost Zlaté kapli, poznaňské radnici, farnímu kostelu a kostelu Panny Marie.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Mizuki (@martaaaa1555),

12. Solný důl Wieliczka

Říká se,  že je to nejkrásnější solný důl v Evropě a také nejstarší na celém světě. Je zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO a jeho prohlídku rozhodně doporučujeme. Bohužel se zde už sůl netěží, ale i tak návštěva stojí za to.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Katalin Bögös (@bogoskata),

13. Poloostrov Hel

Napadlo by vas navštívit v Polsku moře? Asi ne, ale to je vážně škoda. Je sice studenější, ale najdete tu krásné pláže a když budete odvážní, můžete se i vykoupat.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Olča Klimendová (@olca532),

Tohle jsou místa, která byste neměli vynechat, když navštívíte Polsko.

Podívejte se na krásná místa v Chorvatsku, která nejsou přeplněná turisty.