Napadlo vás někdy navštívit Polsko, které se nachází hned vedle naší země? Možná si myslíte, že to není zajímavá destinace, ale opak je pravdou. Je to blízko, je tam levno a můžete se tady těšit na spoustu super míst. Představíme vám 13 z nich, kvůli kterým se návštěva Polska opravdu vyplatí. Vlakem jste tu za pár hodin, autem taktéž nebo pokud chcete cestu opravdu krátkou, můžete letět.Proč navštívit Polsko?

polsko
Foto: pexels

1. Krakow

Krakow je jedno z polských měst, které byste určitě neměli vynechat. Hodně se odtud létá, jelikož je zde letiště, takže ho možná znáte jako odletové nebo příletové místo. Jedná se o druhé největší město v Polsku a můžete se zde těšit na historické krásy, památky, ale také skvělé restaurace, kavárny nebo bary.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Moni (@scarlett.rose07),

2. Wroclaw

Wroclaw neboli Vratislav je čtvrté největší město Polska a také jedno z nejstarších zde. Nachází se kousek za českými hranicemi a najdete tu krásné katedrály, ZOO, kostely, muzea apod.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený toxfrost (@toxfrost),

3. Osvětim

Pokud navštívíte Polsko, rozhodně byste neměli vynechat Osvětim. Tohle místo by měl vidět snad každý. Za druhé světové války zde byl největší koncentrační tábor a zahynulo zde spoustu židovských vězňů. Každý by měl vidět, co se tu dělo. Není to veselá návštěva a nehodí se pro malé děti.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Adéla Moskvová (@adulkaa_),

4. Mazurská jezera

Chtěli byste vidět něco přírodního, hezky se vykoupat, odpočinout si a najít sportovní vyžití? Zkuste Mazurská jezera, která jsou považována za přírodní skvost Polska.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jana Pu (@jana.puz),

5. Varšava

Varšava je hlavní město Polska a ačkoliv se to nezdá, je to opravdová světová metropole. Obchody, restaurace, památky, noční život, skvělé ubytování – to vše tu najdete. Doporučujeme si zde zajít na místní polské trhy, kde koupíte farmářské potraviny za skvělé ceny.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Travel RSP (@travel_rsp),

6. Gdaňsk

Pokud se vyžíváte v historii, navštivte historické město Gdaňsk a pokochejte se krásnou místní architekturou. Město jako dělané pro spoustu procházek. Pokud cestujete ve dvou a hledáte romantiku, tohle je to pravé místo.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jeremy Head (@jeremyheaduk),

7. Zakopane a polské Tatry

Město Zakopane se nachází na úpatí Tater a budou z něj nadšení všichni, kteří vyhledávají a milují zimní sporty a hory. Je to tu jako dělané pro horskou turistiku a v zimě pro lyžování nebo snowboard. Nádherná příroda, ze které se vám bude tajit dech. Možná vám ani nebude připadat, že jste v Polsku.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Yulia 🌸 (@yulia_goncharuk_),

8. Slowinski národní park

Na pobřeží Baltského moře naleznete tento národní park, který byl založen v roce 1967. Můžete se těšit na jezera, řeky, chráněné druhy rostlin i zvířat.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Małgosia (@margrit79),

9. Zamosc

Na návštěvě Polska nevynechejte ani krásné renesační město Zamosc. Pokud hledáte město, které nebude přeplněné turisty a zároveň si chcete užít architekturu a historii, jeďte sem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Sabina Chyla (@sabi.sabinachyla),

10. Torun

Torun je další nádherné město, které je rodištěm polského astronoma Mikuláše Koperníka, věděli jste to? Také tady nejsou davy turistů a až tu budete, určitě ochutnejte typické medové perníčky, které zde vyrábějí.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ruka (@ruka_travel),

11. Poznaň

Město Poznań leží na řece Wartě a z atrakcí byste měli věnovat pozornost Zlaté kapli, poznaňské radnici, farnímu kostelu a kostelu Panny Marie.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Mizuki (@martaaaa1555),

12. Solný důl Wieliczka

Říká se,  že je to nejkrásnější solný důl v Evropě a také nejstarší na celém světě. Je zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO a jeho prohlídku rozhodně doporučujeme. Bohužel se zde už sůl netěží, ale i tak návštěva stojí za to.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Katalin Bögös (@bogoskata),

13. Poloostrov Hel

Napadlo by vas navštívit v Polsku moře? Asi ne, ale to je vážně škoda. Je sice studenější, ale najdete tu krásné pláže a když budete odvážní, můžete se i vykoupat.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Olča Klimendová (@olca532),

Tohle jsou místa, která byste neměli vynechat, když navštívíte Polsko.

Podívejte se na krásná místa v Chorvatsku, která nejsou přeplněná turisty.