Naše hlavní město Praha je plná skvělých podniků, které nabízejí úžasné pokrmy – různé kuchyně, země, chutě.. Je jich mnoho a možná nevíte, který podnik je dobrý a uspokojí vaše chutě a splní požadavky. Ukážu vám 9 úžasných míst, kde je rozhodně nejlepší jídlo v Praze a můžete tam jít s kýmkoliv a hodí se na všechny příležitosti – oběd o samotě, s přáteli, partou, partnerem, rodinou, kamarádkou, mamkou nebo na schůzku s obchodním partnerem. Všechny podniky jsou na dobře dostupném místě, je tam vždy něco, co vás uchvátí, budete se tam cítit dobře a nenajdete tam žádné přemrštěné ceny.

Samozřejmě najdete v Praze i další skvělé podniky a restaurace, tyhle ráda navštěvuji já a jsem tam moc spokojená. Třeba se inspirujete a také zkusíte a ochutnáte.Kam na nejlepší jídlo v Praze?

nejlepší jídlo v PrazeFoto: pixabay

Yam Yam

Pokud jste milovníky asijské kuchyně, restaurace Yam Yam je jasnou volbou. Moderní interiér, jídlo je přizpůsobené evropským chutím, ale pokud vám něco říká Bun Bo Nam Bo nebo Bun Cha, rozhodně je toto místo, které musíte navštívit. Mají skvělé limonády ve stylových skleničkách, moje oblíbená je grepová a bezinková.

Udělejte si procházku po Vyšehradě a zakončete to v této stylové restauraci, která se na Vyšehradě nachází, přímo u metra, je tedy velmi dobře dostupná. Rande, schůzka nebo oběd s přáteli? Ideální volba!

CafeFin

Co je lepšího, než spojení restaurace a kavárny? Oběd i zákusek v jednom? To najdete přesně tady, na Náměstí z Jiřího z Poděbrad. Útulný a velmi stylový prostor, pro fotky na Instagram jako dělaný. Jedná se o vietnamské bistro, tudíž opět pro milovníky asijské kuchyně a pokud nemáte velký hlad, můžete si dát úžasné Bánh mì. Možná si budete muset na stůl chvilku počkat, ale rozhodně to stojí za to!

Meat & Greet

Vašimi oblíbenci jsou burgery, ale chcete pořádné maso, hezké prostředí a ne žádný fastfood. Tak navštivte tento podnik a nebudete zklamaní. Velkým plusem je velmi milá a příjemná obsluha, útulný prostor a chutné jídlo.

Grosseto

Neobyčejnou pizzerii s úžasnou obsluhou, nádherným prostředím a ještě lepším jídlem najdete v Průhonicích. Pokud hledáte místo na lepší oběd se skvělým servisem, je to právě Grosseto. Ceny jsou trochu vyšší, ale máte jistotu opravdové kvality, návštěva stojí za to a pokud sebou budete mít děti, je tam pro ně venku připravené místo, kde si mohou hrát a krásně na ně vidíte.

Port 62

Oběd nebo večeře u vody? Pohádka. Luxusní jídlo, obsluha, prostředí, velmi vhodné na romantický večer ve dvou.

Café Buddha

Opravdový asijský autentický zážitek! Tajemné prostředí, zajímavá a chuťvě výborná jídla a obsluha moc milá! Skvělé víno.

Kmotra

Pizzerie umístěná blízko Národí třídy, úžasné lasagne, těstoviny i pizza. Vhodné pro večer ve dvou i ve čtyřech. Nezapomeňte na dezert. Zakončete procházku po Praze právě tady a vychutnejte si italskou kuchyni.

U modré kachničky II

Kousek od Staroměstského náměstí, retro interiér a šéfkuchař Michael Váňa. A k tomu všemu výborná česká kuchyně, pokod chcete někoho vzít na skvělý oběd, který si bude ještě dlouho pamatovat, jděte do Kachničky a zkuste třeba degustační menu.

Potrefená Husa

Tu asi většina z vás zná, je na hodně místech, ale rozhodně s ní nešlápnete vedle. Vždy skvělé předkrmy, hlavní chody i dezerty. Možná budete mít i štěstí na lepší obsluhu než já. 🙂 Doporučuji pro běžný oběd, ale je to vhodné místo i pro pracovní schůzku.

Tohle je moje inspirace na nejlepší jídlo v Praze! 

Nejlepší kavárny v Praze jsou tyto!