Pomalu dáváte dohromady všechny vánoční dárky a už víte, s kým z blízkých se ještě před Vánoci uvidíte a komu naopak budete dárek raději posílat. Pokud potřebujete poslat balík po Evropě nebo i dál, hodí se mít pohromadě pár rad, které vám to celé o trochu zjednoduší. Teď už budete vědět, jak doručit dárky včas! Opravdu to jde i na poslední chvíli!Jak doručit dárky pod stromeček včas?

jak doručit dárky
Foto: pexels

Standard nebo Express?

Pokud jste nechali zásilku na poslední chvíli a s jejím dodáním spěcháte, rozhodně se vyplatí připlatit si a využít služby Express. Při volbě této služby může být zásilka u adresáta už do druhého dne. Pokud jste v klidu a všechno jste si s předstihem naplánovali, volte službu Standard. Služba Balík do zahraničí garantuje dodání zásilek do 3-5 dnů po Evropě a do celého světa umí doručit zásilku ve lhůtě 4-7 dnů.

Online kalkulačka

Určitě vás bude zajímat, kolik to celé bude stát. Pro tyto účely slouží přehledná online kalkulačka ceny balíku, kde snadno kromě termínu doručení zjistíte i celkovou částku za službu.Zabalte to pečlivě

Balík by měl být odolný vůči drobnému poškození, předmět v balíku by neměl „létat“. Prázdný prostor vyplňte bublinkovou folií nebo papírem. Spolehlivé jsou pevné kartonové krabice. Konce krabice pevně zalepte, izolepou nešetřete. Maximální hmotnost zásilky specifikuje Balík do zahraničí na 69 kg, délku na 260 cm nebo její celkovou délku + obvod (2x šířka + 2x výška) v součtu nesmí přesáhnout 410 cm.

jak doručit dárky
Foto: pexels

Při psaní adresy buďte přesní

Zadávání adresy věnujte opravdu velkou pozornost. Například v Anglii je PSČ opravdu důležité napsat přesně, často se podle něj totiž orientují nejen v částech města, ale zjistí z něj i konkrétní ulici. Do poznámek napište, zda zasíláte balík například někomu do práce nebo pokud víte, že jméno adresáta není přímo na zvonku. Každou důležitou informaci nezapomeňte napsat.Předměty zakázané k přepravě

Dejte si pozor na limity při zasílání alkoholu a tabákových výrobků, existují ale i další omezení. Zakázáno je také posílat rostliny, kožešiny nebo potraviny. Přesný seznam naleznete zde. Obecně je zakázáno posílat předměty, které by mohly představovat nebezpečí pro veřejnost nebo zaměstnance pošty.

Víme, že to je o Vánocích hodně těžké, ale zkuste nenechávat posílání na poslední chvíli. Vždy může zasáhnout vyšší moc, která ovlivní termín dodání.

Napište nám do komentáře, jestli dárky posíláte nebo preferujete jinou cestu. Teď už víte, jak doručit dárky včas! Využijete službu? Pokud ano, napište nám, jak jste byli se šlužbou spokojení

Podívejte se a inspirujte, jaké dárky koupit celé rodině!