Zima a období svátkú je spojené s oblíbeným alkoholickým nápojem – svařené víno! Můžete si ho koupit již hotové na trzích nebo v obchodech – stačí ho jen zahřát. Ale to není ono! Co si udělat svařené víno doma a popíjet ho s návštěvou, při pečení cukroví nebo při koukání se na film? Výborně chutná a zahřeje! Vzhledem k tomu, že se dělá z červeného vína, není ani zase tolik nezdravé. Stále ale platí, že je to alkohol, to znamená, že byste ho měli pít s mírou. A dětem ho můžete udělat třeba z džusu, aby se necítily pozadu. 🙂 Výroba svařeného vína není nic složitého a zvládne to opravdu každý. Chuť si může každý přizpůsobit podle sebe.

Dejte nám vědět, jestli si svařené víno uděláte a jak se vám povedlo. Určitě nezapomeňte poslat i fotku. Patříte do té skupiny, která si neumí Vánoce bez svařáku představit nebo vám to dokonce nechutná?Domácí svařené víno krok za krokem: jednoduchý recept

svařené vínoFoto: pixabay

Ingredience

  • červené víno
  • skořice
  • hřebíček
  • cukr
  • kúra z citrónu a pomeranče
  • další koření (badyán, rozinky, muškátový květ)
Postup

Nalijeme víno do hrnce a přivedeme k varu. Přidáme skořici, hřebíček, kůru a další koření. Povaříme a přidáme cukr. Přecedíme a můžeme přidat plátky citronu a pomeranče. Cukr přidávejte podle chuti, koření také. Můžete nahradit medem. Dobrou chuť! 🙂 Pokud špatně snášíte alkohol, můžete svařit džusy a udělat si skvělý mošt. Přidejte různé ovoce a koření a přeceďte. Pokud budete svařovat džus, nemusíte už sladit, protože ten už je sladký dost.

Dětem můžeme nalít brusinkový džus, do kterého přidáme také plátek pomeranče. Děti budou nadšené!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Kafe v Klidu (@kafevklidu),

Pijete svařené víno nebo dáváte přednost jinému alkoholu?

Chcete si pochutnat na dobré kávě a dortíku v Praze? Podívejte se kam zavítat.