Mojito je letní drink, který neodmyslitelně patří k létu! Je ledový, osvěžující a klasicky se dělá s alkoholem. Ale děti nemusí být zklamané, mojito se dá udělat i v nealkoholické verzi. Ať už byste si chtěli udělat to alkoholické nebo bez, máme pro vás 5 skvělých receptů, díky kterým bude jakákoliv párty, posezení nebo klasické odpoledne s knížkou jedinečné! Mojito osvěží, skvěle chutná a dokonce i vypadá. Tak jdeme na to.Mojito 5x jinak

mojitoFoto: pixabay

1. Levandulové mojito

Na dno sklenice nalijte levandulový sirup (pokud nemáte, klidně zvolte jiný) a vhoďte pár borůvek. Zalijte dvěma panáky bílého rumu a přidejte sodovku. Nakonec přidejte led a mátu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Cocktail Society 🍸 (@aboutdrinksandbars),

2. Klasické mojito

Do sklenice dejte pár kostek ledu, přidejte bílý rum, sodovku, limetkovou šťávu, třtinový cukr, lístky máty a plátky limetky. Mňam!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Diana Sokovikova (@sokovikova_art),

3. Dětské mojito

Máme recept i pro děti nebo pro ty, kteří alkohol nemohou nebo nemají rádi. Jednoduše nalijte do sklenice citronový nebo bezunkový sirup, přidejte led, lístky máty a zalijte perlivou vodou. Pro efekt dolaďte papírovým barevným brčkem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený CugiCafe (@cugicafe),

4. Jahodový drink

Nakrájejte jahůdky na plátky a dejte je do sklenice. Posypte třtinovým cukrem, dejte tam lístky máty a společně rozmačkejte. Přidejte rum, sodovku a jestli je to na vás málo sladké, dejte dovnitř ještě pár kapek jahodového sirupu. Završte hodně ledem a můžete přidat i pár malin na ozdobu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Mimosa (@mimosapizzeria),

5. S pomerančem

To vypadá krásně, co říkáte? Spojení hořkosladkého pomeranče, alkoholu a máty vytváří jedinečnou chuť. Vymačkejte šťávu z pomeranče a oslaďte ji cukrem. Nalijte šťávu na dno sklenice, přidejte alkohol, sodovku, mátu a pár plátků pomeranče. Se zdobením si můžete pohrát.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený feedfeed, Julie Resnick (@thefeedfeed.cocktails),

Už máte chuť na mojito?

Připravte si Gin tonic 5x jinak.