Ženy jsou úžasné a měly by držet spolu. Je a bylo mezi námi velmi úspěšných žen, které toho hodně dokázaly, například obchodnice, modelky, herečky, političky, spisovatelky apod. Proto vám teď ukážeme citáty úspěšných žen, ze kterých si můžete vzít ponaučení a mohou vám hodně dát.Silné citáty od úspěšných žen

citáty
Foto: pixabay

Podívejte se na inspirativní citáty od inspirativních žen:

1. „Žiješ jen jednou, ale pokud ho žiješ dobře, jednou stačí.“ – Mae West (herečka/zpěvačka)

2. „Vášeň je energie. Cítíš sílu, která přichází z koncentrace na to, z čeho jste nadšení.“ – Oprah Winfrey (Osobnost)

3. „Nemůžeme změnit něco, co si neuvědomujeme, ale jakmile si to jednou uvědomíme, změnám se nevyhneme.“ – Sheryl Sandberg (Facebook specialistka)

4. „Definujte úspěch, dosáhněte ho a budujte život, na který budete pyšní.“ – Anne Sweeneyová (prezidentka Walt Disney)

5. „Když se jedny dveře ke štěstí zavřou, další se otevřou. My se ale dlouho koukáme na zavřené dveře a nevidíme, že se pro nás jiné dveře otevřely.“ – Helen Keller (Politická aktivistka)

6. „Pracuji velmi tvrdě a snažím se nezvyšovat si ego. Věřím, že každý člověk na této planetě je tu za nějakým účelem.“ – Ellen DeGeneres (komička/osobnost)7. „Naučila jsem se, že lidé zapomenou na to, co řeknete. Že lidé zapomenou, co jste udělali, ale nezapomenou na to, jak se s vámi cítili. – Maya Angelou (Autorka básní)

8. „Nikdy úmyslně neubližujte žádné osobě a nehodnoťte lidi ve svém životě. Žijte v úplné volnosti.“ – Angelina Jolie (herečka)

9. „Každý den udělejte jednu věc, která vás děsí.“ – Eleanor Roosevelt (První dáma USA v letech 1933-1945)

10. „Nenechte se zstrašit ničím, co neznáte. Klidně dělejte věci jinak, než ostatní.“ – Sara Blakely (nejmladší miliardářka)

Citáty úspěšných žen

11. „Věřím v růžovou. Věřím v to, že smích je nejlepší spalovač kalorií. Věřím v líbání. Věřím v to, být silná, když se věci nedaří. Věřím, že šťastné dívky jsou ty nejkrásnější. Věřím v zítřek i v zázraky.“ – Audrey Hepburn (herečka)

12. „Vždycky jsem dělala to, na co jsem nebyla připravená. Myslím, že to je ta nejlepší věc, jak dospět.“ – Marissa Mayerová (generální ředitelka společnosti Yahoo)

13. „Jsou to naše volby, které ukazují, jací doopravdy jsme. Ukazují to mnohem více, než naše schopnosti.“ – J.K. Rowling (spisovatelka)

14. „Nemusíte mít skvělý život a nemusíte řešit všechny problémy. Ale nikdy nepodceňujte svou důležitost, protože historie nám ukázala, že odvaha může být nakažlivá a naděje může mít svůj vlastní život. „- Michelle Obama (první afroamerická první dáma)15. „Jsme-li osvobozeni od vlastního strachu, naše přítomnost automaticky osvobodí ostatní.“ – Marianne Williamsonová (autorka)

16. „Ne všichni můžeme dělat velké věci. Ale můžeme dělat malé věci s láskou.“ – Matka Tereza (filantropistka)

17. „Musíme přijmout to, že vždy nebudeme dělat správná rozhodnutí. Musíme pochopit, že selhání je součástí úspěchu.“ – Arianna Huffington (Editorka v Huffington Post)

18. „Otázka není, kdo mě nechá jít, ale kdo mě zastaví.“ – Ayn Rand (Filozofka)

19. „Kráčela jsem po ulici, jako bych byla hvězda. Chci, aby lidé chodili stejně a přemýšleli o tom, jak skvělí mohou být. Tvrdě za to bojovat každý den, aby se sen stal skutečností.“ – Lady Gaga (skladatelka/zpěvačka)

20. Jediná cesta, jak dělat něco opravdu do hloubky, je tvrdě pracovat. Jakmile začnete milovat to, co děláte a přemýšlet nad tím, že je to krásné, jste v nebezpečí.“ – Miuccia Prada (majitelka a módní návrhářka Prady)

Citáty úspěšných žen

21. „Jsem neohrožená. Nestěžuji si. Dokonce i když se mi stane něco hrozné, prostě pokračuji dál.“ – Sofia Vergara (Podnikatelka/herečka)

22. „Pokud jste úspěšní, je to proto, že někde, někdy, někdo vám dal nápad, který vás navedl správným směrem. Nezapomeňte, že jste dlužníkem a měli byste stejným způsobem pomoci někomu dalšímu.“ – Melinda Gatesová (filantropistka)

23. „Cokoliv v životě chcete, chtějí i ostatní. Věřte v sebe a přijměte myšlenku, že máte na věci stejné právo.“ Diane Sawyerová (ABC/Disney) 

24. „Naučila jsem se dělat věci, které jsem nikdy dřív nedělala.“ – Virginia Rometty (generální ředitel IBM)

25. „Jsem sobecká, netrpělivá a trochu nejistá. Dělám chyby, protože nejsem dokonalá. Pokud se s tím nedokážete vypořádat, nezasloužíte si mě v tom nejlepším.“ – Marilyn Monroe (herečka/modelka)

26. „Jako vůdkyně jsem na sebe tvrdá a zvyšuji tak standard pro všechny. Jsem velmi pečlivá a usiluji o to, aby v budoucnu lidé chtěli být jako já.“ – Indra Nooyi (generální ředitelka společnosti CoPepsi)

27. „Ženy jsou největší nevyužitou zásobou talentů na světě.“ – Hilary Clinton (první dáma USA mezi lety 1993-2001)

28. „Nikdy jsem nevěděla, co dělat, ale vždy jsem věděla, jakou ženou chci být.“ – Diane von Furstenberg (modrní návrhářka)29. „Když budujete podnikání, musíte v tom být celí ponoření“. – Barbara Corcoran (Budovatelka the Corcoran Group)

30. „Neztrácejte jedinou sekund svého života, prostě jděte dopředu, jak nejrychleji můžete.“ – Rebecca Woodcock (podnikatelka)

31. „Jak stárnete, zjišťujete, že máte dvě ruce. Jednu pomocnou pro sebe a druhou pro pomoc druhým.“ – Audrey Hepburn (modelka/herečka)

Líbí se vám citáty slavných úspěěných žen?

Přečtěte si: 30 motivačních a inspirativních citátů.