Ženy jsou úžasné a měly by držet spolu. Je a bylo a bude mezi námi velké množství úspěšných žen, které toho hodně dokázaly, například obchodnice, modelky, herečky, političky, spisovatelky apod. Proto vám teď ukážeme citáty úspěšných žen, ze kterých si můžete vzít ponaučení a mohou vám hodně dát. Inspirujte se jimi!Silné citáty od úspěšných žen

citáty
Foto: pixabay

Podívejte se na inspirativní citáty od inspirativních žen:

1. „Žiješ jen jednou, ale pokud ho žiješ dobře, jednou stačí.“ – Mae West (herečka/zpěvačka)

2. „Vášeň je energie. Cítíš sílu, která přichází z koncentrace na to, z čeho jste nadšení.“ – Oprah Winfrey (Osobnost)

3. „Nemůžeme změnit něco, co si neuvědomujeme, ale jakmile si to jednou uvědomíme, změnám se nevyhneme.“ – Sheryl Sandberg (Facebook specialistka)

4. „Definujte úspěch, dosáhněte ho a budujte život, na který budete pyšní.“ – Anne Sweeneyová (prezidentka Walt Disney)

5. „Když se jedny dveře ke štěstí zavřou, další se otevřou. My se ale dlouho koukáme na zavřené dveře a nevidíme, že se pro nás jiné dveře otevřely.“ – Helen Keller (Politická aktivistka)

6. „Pracuji velmi tvrdě a snažím se nezvyšovat si ego. Věřím, že každý člověk na této planetě je tu za nějakým účelem.“ – Ellen DeGeneres (komička/osobnost)7. „Naučila jsem se, že lidé zapomenou na to, co řeknete. Že lidé zapomenou, co jste udělali, ale nezapomenou na to, jak se s vámi cítili. – Maya Angelou (Autorka básní)

8. „Nikdy úmyslně neubližujte žádné osobě a nehodnoťte lidi ve svém životě. Žijte v úplné volnosti.“ – Angelina Jolie (herečka)

9. „Každý den udělejte jednu věc, která vás děsí.“ – Eleanor Roosevelt (První dáma USA v letech 1933-1945)

10. „Nenechte se zstrašit ničím, co neznáte. Klidně dělejte věci jinak, než ostatní.“ – Sara Blakely (nejmladší miliardářka)

Citáty úspěšných a inspirativních žen

11. „Věřím v růžovou. Věřím v to, že smích je nejlepší spalovač kalorií. Věřím v líbání. Věřím v to, být silná, když se věci nedaří. Věřím, že šťastné dívky jsou ty nejkrásnější. Věřím v zítřek i v zázraky.“ – Audrey Hepburn (herečka)

12. „Vždycky jsem dělala to, na co jsem nebyla připravená. Myslím, že to je ta nejlepší věc, jak dospět.“ – Marissa Mayerová (generální ředitelka společnosti Yahoo)

13. „Jsou to naše volby, které ukazují, jací doopravdy jsme. Ukazují to mnohem více, než naše schopnosti.“ – J.K. Rowling (spisovatelka)

14. „Nemusíte mít skvělý život a nemusíte řešit všechny problémy. Ale nikdy nepodceňujte svou důležitost, protože historie nám ukázala, že odvaha může být nakažlivá a naděje může mít svůj vlastní život. „- Michelle Obama (první afroamerická první dáma)15. „Jsme-li osvobozeni od vlastního strachu, naše přítomnost automaticky osvobodí ostatní.“ – Marianne Williamsonová (autorka)

16. „Ne všichni můžeme dělat velké věci. Ale můžeme dělat malé věci s láskou.“ – Matka Tereza (filantropistka)

17. „Musíme přijmout to, že vždy nebudeme dělat správná rozhodnutí. Musíme pochopit, že selhání je součástí úspěchu.“ – Arianna Huffington (Editorka v Huffington Post)

18. „Otázka není, kdo mě nechá jít, ale kdo mě zastaví.“ – Ayn Rand (Filozofka)

19. „Kráčela jsem po ulici, jako bych byla hvězda. Chci, aby lidé chodili stejně a přemýšleli o tom, jak skvělí mohou být. Tvrdě za to bojovat každý den, aby se sen stal skutečností.“ – Lady Gaga (skladatelka/zpěvačka)

20. Jediná cesta, jak dělat něco opravdu do hloubky, je tvrdě pracovat. Jakmile začnete milovat to, co děláte a přemýšlet nad tím, že je to krásné, jste v nebezpečí.“ – Miuccia Prada (majitelka a módní návrhářka Prady)

Citáty úspěšných žen

21. „Jsem neohrožená. Nestěžuji si. Dokonce i když se mi stane něco hrozné, prostě pokračuji dál.“ – Sofia Vergara (Podnikatelka/herečka)

22. „Pokud jste úspěšní, je to proto, že někde, někdy, někdo vám dal nápad, který vás navedl správným směrem. Nezapomeňte, že jste dlužníkem a měli byste stejným způsobem pomoci někomu dalšímu.“ – Melinda Gatesová (filantropistka)

23. „Cokoliv v životě chcete, chtějí i ostatní. Věřte v sebe a přijměte myšlenku, že máte na věci stejné právo.“ Diane Sawyerová (ABC/Disney) 

24. „Naučila jsem se dělat věci, které jsem nikdy dřív nedělala.“ – Virginia Rometty (generální ředitel IBM)

25. „Jsem sobecká, netrpělivá a trochu nejistá. Dělám chyby, protože nejsem dokonalá. Pokud se s tím nedokážete vypořádat, nezasloužíte si mě v tom nejlepším.“ – Marilyn Monroe (herečka/modelka)

26. „Jako vůdkyně jsem na sebe tvrdá a zvyšuji tak standard pro všechny. Jsem velmi pečlivá a usiluji o to, aby v budoucnu lidé chtěli být jako já.“ – Indra Nooyi (generální ředitelka společnosti CoPepsi)

27. „Ženy jsou největší nevyužitou zásobou talentů na světě.“ – Hilary Clinton (první dáma USA mezi lety 1993-2001)

28. „Nikdy jsem nevěděla, co dělat, ale vždy jsem věděla, jakou ženou chci být.“ – Diane von Furstenberg (modrní návrhářka)29. „Když budujete podnikání, musíte v tom být celí ponoření“. – Barbara Corcoran (Budovatelka the Corcoran Group)

30. „Neztrácejte jedinou sekundu svého života, prostě jděte dopředu, jak nejrychleji můžete.“ – Rebecca Woodcock (podnikatelka)

31. „Jak stárnete, zjišťujete, že máte dvě ruce. Jednu pomocnou pro sebe a druhou pro pomoc druhým.“ – Audrey Hepburn (modelka/herečka)

Líbí se vám citáty slavných úspěšných žen? Doufáme, že vám pomohou nebo vás namotivují.

Přečtěte si: 30 motivačních a inspirativních citátů.