Možná patříte mezi ty z nás, kteří si kupují pro každou příležitost nové oblečení. Zkoušky ve škole, pohovor, nebo „jenom“ rande. Je správně zvolené oblečení záruka úspěchu? Určitě ano. Musíme vlastnit speciální šaty pro různé příležitosti? Úspěšní lidé si to nemyslí. Stále víc osobností se kloní k minimalistickému šatníku. Existuje hned 7 rozumných důvodů, proč úspěšní lidé nosí každý den stejné oblečení:

Proč úspěšní lidé nosí každý den stejné oblečení?1. Míň oblečení = víc času.

Stává se vám, že se ráno několikrát převlíknete a pak nestíháte dorazit na schůzku včas? Tím, že ráno urychlíme své rozhodování, můžeme ušetřit spoustu času. Možná by nebylo od věci vyzkoušet vybírat si z míň oblečení.

2. Vím, že mám svůj „úspěšný“ outfit.

Různorodé oblečení ve skříni vytváří domněnku, že máme spoustu oděvů pro všechny příležitosti. Když je potřebujeme, zjistíme, že se k sobě vzájemně nehodí. Klíčem je vlastnit sice míň kusů, ale kvalitního oblečení. Když pak přijde důležitá schůzka, vím, že mám svůj úspěšný outfit.

proč úspěšní lidé nosí každý den stejné oblečeníFoto: pexels3. Špatné oblečení v nás vyvolává stres.

Jedu na pohovor. Boty mě tlačí, košile prosvítá, začínám se bát, že nebudu vypadat dobře a lituji své volby oblečení. Co takhle vlastnit jeden outfit pro důležité příležitosti, o kterém vím, že se v něm cítím skvěle? Svou energii pak můžu věnovat mnohem důležitějším věcem, než je stres z toho, co mám na sobě.

4. O jedno rozhodnutí méně.

Často musíme přes den udělat spoustu důležitých rozhodnutí. Zakladatel facebooku Mark Zuckerberg tvrdí, že i malá rozhodnutí typu co si vzít na sebe mu berou energii, kterou může raději věnovat důležitějším činnostem. „To je důvod, proč nosím každý den šedé triko,“ dodává.5. Míň práce a nepořádku.

Spoustu oblečení znamená víc péče o něj – praní, sušení, žehlení… V oblečení je náročné udržovat pořádek a nepořádek ve skříni obvykle značí nepořádek v duši. Proberte svůj šatník a zjistíte, že vám bude lépe i psychicky.

6. Změníte svůj vztah k oblečení.

Žijeme v prostředí, kde je zevnějšek vším. Hodně řešíme, co lidé nosí, jestli jsou oblečení patřičně svému věku a kdo sleduje módní trendy. Pokud zmenšíme svůj šatník, nad všemi otazníky ohledně nepatřičnosti oblečení jednoduše zvítězíme.

proč úspěšní lidé nosí každý den stejné oblečeníFoto: pexels

7. Konec zbytečného utrácení.

Kolik kousků oblečení ve vaší skříni jste nikdy neměli na sobě? Trpíme představou, že oblečení, které visí v našem šatníku, je důležité pro naši existenci. Díky tlaku současné konzumní společnosti neustále kupujeme další a další zbytečnosti, které nepotřebujeme.

Nastal čas vyzkoušet si minimalistický šatník. Zkuste protřídit oblečení, které máte. Některé určitě ocení kamarádky nebo příbuzní, zbytek můžete recyklovat ve sběrných koších. Pro vás to znamená ušetřený čas, a hlavně možnost spolehnout se na jediný důležitý outfit, který vám zaručeně přinese úspěch.