Voda s citronem a její pití sebou nese spoustu výhod a je to velmi prospěšný nápoj, který podporuje naše zdraví. Ať už ho pijete na lačno nebo přes den, děláte pro své zdraví mnoho. Rozebereme si 3 skvělé výhody pití vody s citronem. Na začátku nutno říct, že pití co největšího množství vody s citronem není prospěšné. Čeho je moc, toho škodí. I když je to něco zdravého. Platí všeho s mírou. Ideální je jedna až dvě sklenice denně. Pojďme se ale podívat na konkrétní plusy tohoto zázračného nápoje.Voda s citronem – proč ji pít?

voda s citronemFoto: pixabay

Pití citronove vody na lačno

Pokud se rozhodnete pít vodu s citronem po ránu na lačno těsně po probuzení, je to skvělá volba. Citron je kyselý a proto vás krásně probere, ještě když tento rituál spojíte se studenou sprchou. Věděli jste, že studená voda nedělá našemu tělo tak dobře, jako vlažná? Další výhodou je každodenní přísun vitamínu C. Po pár měsících pití vody s citronem vysaďte a nahraďte ho čistou vodou. Nechceme, aby si tělo zvyklo natolik, že nám nebude zabírat při posilování imunity. Měsíc vynechte a poté zase pokračujte. Pití vody s citronem je skvělé také na podpoření a zrychlení metabolismu díky vláknině, který podpoří hubnutí.

Nemyslete si, že pokud se budete stravovat nezdravě, voda s citronem vás spasí. NE. Musíte to spojit i se zdravou stravou. Klidně ji pijte i před spaním, opět to podporuje správné zažívání.Během dne

Abychom tělo odkyselili, pomůže nám voda s citronem. Možná se divíte, že něco, co je kyselé nemůže zajistit odkyselení. Je to tak, citron dokáže v našem těle vyvážit pH tak, aby tělo nic nezatěžovalo. Pokud vás trápí zácpa, pálení žáhy nebo zažívací problémy, opět zabere tento nápoj.

Výborně funguje na onemocnění dásní i zubů, ale pozor, nepůsobí příznivě na sklovinu. Jestliže si tento návyk vytvoříte po ránu, měli byste si jít hned po vypití vyčistit zuby.

Vitamín C omlazuje a dokáže prozářit pleť. Dokonce můžete vodu s citronem aplikovat přímo na pleť proti jizvám nebo na stařecké skrvny. Citron také dokáže vyplavit nežádoucí a odpadní látky z těla, jelikož působí močopudně.Dělá vám problém pít vlažnou vodu s citronem? Začnete s opravdu malou skleničkou a postupně zvyšujte dávky. Uvidíte, že si zvyknete a později si už nebudete umět představit den bez tohoto pití.

TIP! Ovoňte nápoj lístky máty, meduňky, i dalším ovocem. Budete mít zdravý chutný nápoj.

Co vy a voda s citronem? Pijete/nepijete? Chutná/nechutná?

Zatočte s jarní únavou pomocí osvědčených triků!

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.