Existuje spoustu potravin, které byste měli mít doma i přesto, že nejste jejím fanouškem a nechutná vám. Mezi takové patří i med. Ukrývá v sobě drahocenné vitamíny, minerály a biologicky aktivní látky, které přispívají ke správnému fungování našeho organismu. Med má antibakteriální, zvlhčující, uklidňující a povzbuzující účinky. Připravili jsme si pro vás několik receptů, které obsahují med a které můžete využít jako masku pro dokonalou pleť a vlasy.

8 levných triků pro dokonalou pleť a vlasy

dokonalou pleť a vlasy
Foto: pexels

Proč to vyzkoušet? Je to:

    • levné
    • rychlé
    • domácí
    • bez chemie – pouze přírodní složky1. Pro čistou pleť

Recept č. 1

Smíchejte med a skořici. Aplikujte na místa, kam potřebujete a nechte působit 10 minut. Poté spláchněte. Tato směs snižuje tvorbu přebytečného mazu, pleť zklidňuje a čistí.

Recept č. 2

Vytvořte směs z medu a ze šťávy z jednoho citrónu. Naneste na pleť a nechte masku působit asi 20 minut. Používejte 1-2x týdně. Pomáhá redukovat akné, čistit pleť a minimalizovat póry.

Recept č. 3 – Speciální!

Rozdrtíme 2 aspiriny na prášek, přidáme pár kapek citrónu a trochu medu. Naneseme na místa, kde se nejvíce tvoří akné. Pleť by poté měla být méně zarudlá a zánět menší. Vyzkoušejte!

dokonalou pleť a vlasy
Foto: themetapicture  

Na fotce můžete vidět zlepšení pleti po 2 týdnech používání masek s příměsí medu.

2. Maska pro vybělení pleti a redukci tmavých kruhů pod očima

Vytvořte si směs z půl lžičky medu, lžičky citrónové šťávy a lžičky bílého jogurtu. Nanášejte na pleť podle potřeby, ideálně 2x týdně a nechte působit 20-30 minut. Tato maska výborně působí na pigmentové skvrny. Na odstranění tmavých kruhů pod očima funguje směs medu (jedna polévková lžíce), lžička okurkové šťávy a lžička bramborové šťávy.

dokonalou pleť a vlasy
 Foto: makemeup89/YouTube  

3. Maska pro zářivou pleť

Smíchejte 2 lžíce medu a jednu lžíci mléka. Aplikujte směs na obličej a opláchněte po asi 10 minutách. Toto je výborná hydratační maska, která dodá pleti potřebné vitamíny a aminokyseliny, zvyšuje pružnost pleti a pomáhá bojovat s vráskami.

dokonalou pleť a vlasy
Foto: youtube  

Zde můžete na vlastní oči vidět, jak maska funguje. To za to stojí 🙂

4. Pro perfektní pleť – přírodní peeling

Nejjednodušší recept pro dokonalou pleť a vlasy: smíchejte med a ovesné vločky. Vmasírujte do pleti, případně i do vlasů.

dokonalou pleť a vlasy
Foto: foodin5minutes  

Tady slečna přidala do svého domácího peelingu ještě zelený čaj, který má zklidňující účinky.


5. Pro svůdné a hladké rty

Kdo by nechtěl mít rty k zulíbání, hladké a krásné? Stačí smíchat cukr, med a olivový olej a masírovat touto směsí rty. Měly byste to, dámy, děkat před každým nanášením rtěnky.

dokonalou pleť a vlasy
Foto: leensta  

6. Pro leské vlasy

Recept č. 1

Pro výživu a hydrataci vlasů smíchejte med a žloutek a naneste na vlasy, nechte působit 30 minut.

Recept č. 2

Pro lesklé vlasy naneste směs medu a olivového oleje. Lesk zaručen!

dokonalou pleť a vlasy
Foto: womanatics/twitter  

7. Jak vymazat jizvy po akné?

Dříve vás trápilo akné a potýkáte se s problémem, který se jmenuje jizvy? Tato maska je právě pro vás! Musíte ji ale aplikovat každý den. Smíchejte med, citrónovou šťávu, jogurt a ovesné vločky. Tato maska dokáže urychlit proces hojení a zabránit tvorbě dalšího akné.

dokonalou pleť a vlasy
Foto: fashiontrendsinpk  


8. Pro hladké nohy

Kdo by nechtěl mít nádherně hladké nohy bez holení? Máme pro vás recept na přírodní odstraňovač chloupků. Smíchejte med, cukr, citrónovou šťávu a vodu. Přiveďte k varu, dokud se cukr úplně nerozpustí. Nechte vychladit a poté tuto pastu aplikujte tam, kde chcete odstranit chloupky. Oblast pokryjte bavlněným hadříkem a strhněte. Výsledkem budou nádherně hladké nohy bez nevzhledných teček po holení.

Přečtěte si také článek o potravinách, které posílí vaši imunitu.