Kousnutí od blechy je velmi nepříjemné. Pokud se vám na těle objevily kousavce a vy nevíte, od čeho jsou, ujistěte se, jestli to není kousnutí od blechy. To ale znamená, že jste je museli někde chytit a je potřeba zjistit jak a kde. Většinou to bývá od nějakého zvířete, třeba psa, kterého jste potkali venku a mazlili se s ním. Je potřeba se blech rychle zbavit, abyste je nepředali někomu dalšímu.

Přečtěte si také: Borelioza: jaké má příznaky a jak se léčíJak poznat kousnutí od blechy a jak to řešit

kousnuti-od-blechyFoto: pixabay

Jak poznat kousnutí od blechy?

Když uvidíte kousnutí nebo štípanec, určitě si ho nespletete se štípancem od komára, protože ten vypadá jinak. Kousnutí od blechy se projevuje jako červený nateklý flek, který bolí a může se objevit kdekoliv, nejvíce tam, kde je na těle nejvíce teplo. To znamená různé záhyby, ale i záda nebo krk. Blechy vylézají v noci, proto se kousance objevují právě po noci a když byste v noci rozsvítili, viděli byste, jak blechy prchají. Navíc cítíte, že po vás něco leze a že vás vše svědí. Rána může také pálit.

kousnutí od blechyFoto: iReceptář

Přečtěte si také: 3 zaručené způsoby jak vyndat klíštěJak kousnutí od blechy ošetřit

Důležité je kousance neškrábat ani se jich vlastně moc nedotýkat. Mohli byste si do nich zanést infekci, která by mohla putoval dále do těla a to by mohlo být velmi nebezpečné. Bohužel na ně neexistuje žádná speciální mastička, ale můžete použít ty klasické, co dáváte na kousnutí komárem, když vás místo svědí. Účinné je také chlazení místa. Z takového kousnutí může dokonce téct i krev, takže je důležité místa dezinfikovat. Pokud štípance máte, určitě se nechoďte nikam koupat a udržujte se v čistotě. Je důležité hlídat hlavně děti.Jak se zbavit blech?

Pokud máte doma blechy, je důležité zjistit, odkud jste je chytli. Pokud máte domácího mazlíčka, prohlédněte ho. Je pravděpodobné, že je to od něj. Blechy poznáte tak, že jich je hodně, jsou rychlé a skáčou. Volně dostupné jsou přípravky proti blechám a úplně nejlepší je pozvat si domů deratizátora a nechat si vyčistit celý domov. U domácích mazlíčků nestačí je umýt speciálním přípravkem, ale i ručně vše zkontrolovat, protože na srsti zůstávají vajíčka, ze kterých by se mohly vylíhnout nové blechy a vše by bylo od znova.

Kousnutí od blechy je nepříjemné a je třeba se jich rychle zbavit.

Přečtěte si také: Jak vytáhnout klíště: bezpečně, rychle a bezbolestně