Všichni se zajímají o hory, moře, pláže, města, ale co třeba parky? Na světě je spoustu krásných městských parků. Takových těch parků, kde švitoří ptáci, běhají děti, párx se procházejí a studenti čtou knihy a dělají si piknik. Také vás takové parky lákají? Město a v něm kus přírody? Podívejte se na parky, které jsou blízko, V Evropě a vydejte se tam. I s dětmi!Parky v Evropě

Vyrážíte na výlet do města, ale po pár dnech už toho máte dost a příroda v okolí žádná? Právě parky jsou skvělá příležitost, jak na chvíli utéct z městkého ruchu. Poznávejte v parku stromy, zvířata, pozorujte rybníčky a klidně se seznamte. Seďte na lavičce, poslouchejte hudbu a nasávejte parkovou energii a atmosféru. Ani si nedokážete představit, jakou parky mají. Doporučuji vzít si knížku, deku, něco dobrého na zub a strávit zde klidně celé odpoledne.

1. Hyde park, Londýn

Když se řekne Londýn, co si vybavíte? Možná červené telefonní budky a dvoupatrové autobusy? A co Hyde park? Lidé sem s oblibou chodí na pikniky. Nezapomeňte, že tento park je velmi rušný, ale veliký, i soukromí tu najdete.

2. Phoenix park, Dublin

Obrovský park, kam se můžete schovat v horkých letních dnech, je tu totiž chladněji díky stromům. Pokud máte vy nebo vaše děti rádi zvířata, vydejte se sem, čekají tu na vás daňci a je to vážně zážitek.3. Tiergarten, Berlín, Německo

Krásný, čistý park, ve kterém se zajisté budete cítit dobře. Velmi se hodí k romantickým procházkám ve dvou.

4. Vondelpark, Amsterdam, Nizozemsko

Chystáte se do Amsterdamu? Vondelpark je jedno z míst, které musíte povinně navštívit, jinak jako byste v Amsterdamu nikdy nebyli.

5. Városliget, Budapešť, Maďarsko

Városliget není typickým parkem, je zde opravdu čisto, je brán jako památka a vzácnost. Rozhodně stojí za to ho vidět.6. Parc de Buttes-Chaumont, Paříž, Francie

Už jen podle počtu lidí je vidět oblíbenost, co říkáte? Koupit si makronky, francouzské pečivo a spokojeně jíst uprostřed francouzského parku, sen, že?

Tohle jsou parky v Evropě, na které by se nemělo zapomínat, protože jsou krásné. Pokud budete mít zájem o další takový článek, dejte nám vědět do komentářů. Víme o dalších skvělých parcích, které byste měli navštívit.

Tyto hory musíte letos zdolat!