Přemýšlíte, kam na dovolenou? Žijeme v době, kdy nevíme, jestli se za rok podíváme do zahraničí nebo ne. To ale vůbec nevadí, pokud zůstanete doma. V Česku máme totiž spoustu nádherných míst, která mohou v kráse těm zahraničním s přehledem konkurovat. Nevěříte? Podívejte se na 7 úžasných míst v Česku, která jako by z oka vypadla těm zahraničním. Jsou stejně krásná, stačí se na ně jen podívat z trochu jiného úhlu. Jejich krása nám totiž často uniká přímo pod nosem.
Kam na dovolenou? 7 míst v Česku, která vám vyrazí dech!

Dovolená v Česku nebo v zahraničí? Je to jedno! Objevte letos 7 úžasných míst v Česku, která jsou věrnou kopií těch zahraničních.

1. Železniční viadukt ve vesnici Novina, Kryštofovo údolí

Na Instagramu se to jen hemží fotkami známého železničního viaduktu Glenfinnan ve Skotsku, který se objevil ve filmu Harry Potter. Je moc krásný, ale v posledních letech přímo obsypaný turisty. Co byste řekli na to, kdybyste mohli stejně krásný viadukt navštívit nedaleko vašeho domova a bez davů turistů? Až budete letos přemýšlet kam na dovolenou, vyražte na sever! Liberecko je nádherné samo o sobě a tento železniční viadukt v Kryštofově údolí u vesnice Novina čeká na vaší návštěvu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Úžasná místa na Zemi (@uzasna.mista),

Foto: @vetrana a @themodernleper

2. Vinice Žernoseky v údolí řeky Labe, Porta Bohemica

Proč vyrážet za vínem do zahraničí, když můžete navštívit stejně krásné vinice i u nás? Většina z vás určitě slyšela o proslulém vinařském údolí řeky Douro v Portugalsku, kam každý rok vyráží miliony turistů. Přitom na Litoměřicku se můžete po vinicích procházet úplně sami. Vydejte se do obce Velké Žernoseky u Litoměřic a pokochejte se úžasnými výhledy na vinice, údolí řeky Labe a vyhaslé sopky Českého Středohoří. Zdejší oblasti se ne nadarmo říká Porta Bohemica, nebo-li brána do Čech. Krásnější přivítání do naší země si dokážeme jen stěží představit.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Úžasná místa na Zemi (@uzasna.mista),

foto: @pavelmegophoto @ajesusphoto

3. Kostel svaté Ludmily na Náměstí Míru, Praha

Praha, to není jen Staroměstské náměstí, Karlův Most a Pražský hrad. Naše hlavní město ukrývá spoustu krásných míst, která leží mimo turistické centrum. Vydejte se třeba prozkoumat Vinohrady. V jejich srdci přímo na Náměstí Míru objevíte kostel svaté Ludmily, který až nápadně připomíná francouzskou katedrálu Notre Dame v Chartres. A až si ho prohlédnete, můžete vyrazit na okružní procházku přes krásné Riegrovy sady kolem Žižkovské věže až na Náměstí Jiřího z Poděbrad a tam si dát kafíčko v jedné z kaváren.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Úžasná místa na Zemi (@uzasna.mista),

foto: @chlebiiik @achartresphotography
airbnb sleva cesko

4. Prachovské skály, Jičín

Kam na dovolenou, když jsou hranice zavřené? Zapomeňte na letenky na druhou stranu světa a vyražte autem, vlakem nebo autobusem jen 80 kilometrů od Prahy. Prachovské skály u Jičína až nápadně připomínají čínské skalní město Zhangjiajie, které ročně navštěvují miliony turistů z celého světa a které inspirovalo tvůrce filmu Avatar. Narozdíl od něj tu ale nepotkáte davy čínských turistů a když vyrazíte v dobrou denní dobu, budete tu skoro sami.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Úžasná místa na Zemi (@uzasna.mista),

foto: @kennymaxphoto  @alwaysturquoised

5. Soutěsky ve Hřensku, České Švýcarsko

Severní Čechy jsou plné magických míst! Možná proto inspirovaly už tolik zahraničních filmařů. Třeba proslulá Pravčická brána, kde se natáčel velkofilm Letopisy Narnie. Nebo nedaleké soutěsky ve Hřensku, ve kterých se můžete po říčce Kamenici projet na pramici. Věděli jste, že podobné soutěsky najdete i na druhém konci světa? V americkém státě Oregon se nachází soutěska Oneonta, která se stala hitem instagramových nadšenců. Takže až budete přemýšlet, kam na dovolenou, zapomeňte na cesty na druhý kout světa a zavítejte třeba do Českého Švýcarska.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Úžasná místa na Zemi (@uzasna.mista),

foto: @the.travel.people @giulogroebert

Přečtěte si také náš článek: 25 nejkrásnějších míst národního parku České Švýcarsko a jeho okolí

6. Větrný mlýn Jalubí, Uherské Hradiště

Pamatujete si ještě ze školy knížku Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha a jeho boj s větrnými mlýny? Tyto mlýny můžete navštívit ve španělské oblasti La Mancha nedaleko Toleda. A nebo si můžete zkrátit cestu a vydat se za podobným mlýnem k Uherskému Hradišti. Větrný mlýn Jalubí jako by z oka vypadl donquijotským mlýnům ve Španělsku. A až si ho prohlédnete, můžete se vydat na dovolenou do nedalekých Bílých Karpat.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Úžasná místa na Zemi (@uzasna.mista),

foto: @depox81 @pilargonzalezaller

airbnb sleva cesko

7. Kaňon Vltavy a vyhlídka Máj

A to nejlepší na konec. Kdo z vás by někdy nechtěl vidět legendární Grand Canyon? Na cestu na americký západ musíme bohužel na chvilku zapomenout, ale to nevadí! Až budete vymýšlet, kam na dovolenou, vyražte místo toho na jih od Prahy. Kousek od Slapské přehrady totiž najdete kaňon Vltavy, který může americkému Coloradu co do krásy klidně konkurovat. Nejlepší výhled budete mít z vyhlídky Máj, kam vyražte nejlépe brzy ráno nebo večer před západem slunce. Vyhnete se tak davům turistů, kteří sem proudí hlavně během dne. A nebojte, vyhlídka Máj ale není jediné krásné místo široko daleko. Během dovolené můžete navštívit nedaleké Posázaví nebo přehrady na řece Vltavě.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Úžasná místa na Zemi (@uzasna.mista),

Znáte nějaká další místa v Česku, která se podobají zahraničním? Napište nám své tipy do komentáře a my třeba uděláme druhý díl. 🙂